The mission of CC United Soccer Club is to foster, promote, and perpetuate the game of soccer for youth in the communities of Carver, Chanhassen, Chaska, Victoria and surrounding communities.

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 06/03/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game Orono Westonka Re-schedule game. Location: Orono Intermediate School Field 10  MD 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Game SES U14G C3 Griffins U of M Dome Turf Field A: 600 25th Ave SE Minneapolis, MN   MC 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Game Orono-Westonka Orono Middle School  EM 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Game MUS-Mpls United Neiman Sports Complex Field D11  TVE 
6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Game North East United Hazelwood Complex - Field 1 - arrive 30 minutes early  NO 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Game  vs. Eclipse Select, game has moved West St. Paul Sports Complex   MM 
7:15p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game St Croix 03 Academy Girls P Lucy Winton Bell Athletic Fields - 1  LG 
7:15p 8:15p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Game STMA Gutzwiller Park County Road 119, Saint Michael Field 19  RM 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game MapleBrook SC-BU11C3-Gabler Gleason Fields 18815 67th Ave N Maple Grove, MN 55311  TK 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game Keliix-Intra Neiman Sports Complex, Field C 9  AB 
Carver, CCU53-Ironwood Park 5:30p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice    AC 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    CI 
6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    JT 
6:30p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
CCU01-03 BandimereCampus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    DN 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Practice    BN 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Fusion Navy RESCHEDULE FROM 5-8-19 DUE TO RAIN  RS 
CCU14-City Cntr 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Game Orono-Weston - B09 HOME game wear BLACK - Rescheduled from 5/8  KS 
CCU15-City Cntr 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game WRC - B09 - Ortmann Rescheduled from June 12th  KT 
7:10p 8:10p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Game Orono Westonka Reschedule for May 8th game  NL 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 8:15p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice  Upon consideration practice is cancelled tonight  BL 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-04 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #8 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #23 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #24 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #27 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #31 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field C-15 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #40 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice    JK 
CCU09-Diethelm 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game Three Rivers 7/3 rescheduled game   JJ 
 Tue 06/04/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
17th Ave Sports Center 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Game Shakopee Field 2 - Shakopee   JK 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Game Waconia arrive 45 mins early and bring both jerseys  KS 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Game Orono-Weston - G09 F6,Warm-up 6:30 pm, Orono HS:795 Old Crystal Bay Rd N, Long Lake  KN 
7:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Game ECU Cancelled for weather - resched pending  EC 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Orono-Weston G14 Westonka MWHS - field 2. Wear white but also bring dark jersey  MI 
7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Game STMxx - St Michael Albertville Townelakes Field #1; 6692 W Laketowne Dr., Albertville, MN  CI 
7:30p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game Three Rivers Soccer   TK 
8:00p 9:40p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Game WACxx - Waconia Bayview-24 S Walnut St Waconia - Field 07   
AWAY GAME, TBD 7:15p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Game WRC12BC201 Buffalo-Northwinds Elementary-Arrive 45 minutes prior to kickoff  SW 
CCU01-03 BandimereCampus 5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice  JT will be coaching the team - ends at 6:30  CJ 
CCU01-Bandimere 7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Orono-Westonka Field 1   
CCU13-16 CityCntr Campus 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
CCU13-City Cntr. 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
CCU14-City Cntr 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Game Girls U09 Maroon Warm up begins 5:30pm - Bring both jerseys  MM 
CCU15-City Cntr 6:00p 6:50p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Game  vs. CC United - Gold 2 - Canceled due to severe weather  MM 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Game CCUxx - CC United Canceled due to severe weather  MM 
CCU04-Clover Rdg 6:00p 7:40p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Game Eclipse Select   BN 
8:00p 9:30p  >Boys Competitive> Boys U19 C1 Game    SD 
CCU17-20 McKnight Campus 6:45p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice    JJ 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-12 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #32 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #2 NAVY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field G-03 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #10 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice TBD Game changed to a practice - no refs available  NO 
 Wed 06/05/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Game Owattona   GS 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Game Orono Westonka Soccer Club Location: Orono High School Field 7  AV 
6:30p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Crystal-Robbinsdale Lakeview Terrace Park, Field 1  RS 
7:10p 8:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game Orono 800 N Old Crystal Bay Rd., Long Lake, MN 55356. Fld. 12  JJ 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Game Maplebrook Cedar Island School - Field 12B - WHITE jersey  KS 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Game MapleBrook Hager Oak View Elementary Field 1, 6710 E Fish Lake Rd Maple Grove, MN  KK 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game U18 Boys West St. Paul Sports Complex. 1650 Oakdale Ave St. Paul  MD 
8:00p 9:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game CRUnited G2004 Red Coon Rapids Soccer Complex, Field 3  BL 
AWAY GAME, TBD 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Game Tonka Away game - Maetzold Field - Tonka   JK 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game Tonka United 05G Academy Blue Lake Ann - Field #16. Same field behind the softball fields.   NS 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU03-Bandimere 5:30p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Game MTA   BN 
CCU13-16 CityCntr Campus 5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
CCU15-City Cntr 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game STMA - Oliveira   KT 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
5:30p 6:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
6:45p 8:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
CCU18-McKnight 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game Keliix-Intra   AB 
CCU19-McKnight 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Game ORNxx - Orono Note date change from 6/4  BBJ 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game MapleBrook SC-BU11C3-Gabler Field 19  TK 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #6 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Practice    KC 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Game Salvo SC   CI 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Game SES U14G C3 Griffins   MC 
CCU07-Diethelm 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Game  vs. CR United, Diethelm Park Field 7   MM 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Game Orono-Westonka   EM 
CCU09-Diethelm 7:15p 8:25p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game North Metro Three Rivers Wear dark; arrive 45 minutes early  AC 
 Thu 06/06/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 5:30p 6:20p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Game  vs. Shakopee (17th Ave Sports Complex: Field 5C)  JG 
5:45p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Game EDIxx - Edina Lewis Park, Field 18; Cahill Road and Dewey Hill Road, Edina  CI 
6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Game Keliix-Intra DeLaSalle High School, field 1. Arrive 40 mins early.  AV 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Game Minneapolis United Nieman Sports Complex Field G11  CJ 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Game Orono Westonka Soccer Club Hilltop Elementary Field #1, 5700 Game Farm Rd E, Minnetrista  AB 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game Maplebrook Maple Grove Middle School Field 11B  AC 
CCU01-03 BandimereCampus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Practice    KS 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Game Waconia Soccer   CJ 
CCU03-Bandimere 5:45p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Game Tonka United vs. Tonka United 05B Academy Blue  EC 
CCU13-16 CityCntr Campus 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice Girls U10 Gold   RM 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
CCU17-20 McKnight Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Practice    BBJ 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
7:15p 8:15p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice  Kids will have stretching for 10-15 minutes after practice   SW 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
CCU09-Diethelm 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Game Keliix-Intra vs. Keliix-Intra - arrive 30 minutes early  NO 
 Fri 06/07/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center    >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Blaine All American Cup Tourname  RM 
CCU13-16 CityCntr Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Practice    PH 
CCU04-05 CloverRdgCampus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
CCU17-20 McKnight Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice  Coaches wanted to cancel due to Saturday training  JJ 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice    JK 
 Sat 06/08/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center    >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Blaine All American Cup Tourname  RM 
Away Game, AWAY GAME 10:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Team Building  Camp Tanadoona Team Event, Details to Come  JJ 
3:30p 5:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game LOS PANITAS U15B Hazelwood Park, Field 1, 1663 County Road C, mapelwood  RS 
6:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Team Building  Team Building Event @ Camp Tanadoona  AV 
6:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Team Building  Team Building at Camp Tanadoona!!  BL 
7:00p 10:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Team Party  Opt: Josefina's going away rollerskate party! @Skateville  JJ 
8:00p 9:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game CD LOBOS U15B EAST FIELD, NORTH HIGH SCHOOL  RS 
AWAY GAME, TBD 10:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Team Building  Team Building at Camp Tanadoona  NO 
10:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Team Building  CAMP TANADOONA TEAM EVENT   JK 
10:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Team Building  Team Building at Camp Tanadoona  NO 
12:00p 1:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament CMYSA St. Michael middle school E: 4862 Naber Ave. NE, 55376 #8   TVE 
1:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Team Building  Camp Tanadoona Team Bonding Event   SW 
1:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Team Building  Team Building at Camp Tanadoona - 3300 Tanadoona Drive, Excelsio  LS 
3:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Team Building  Camp Tanadoona Teambuilding Event  AC 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Team Building  Camp Tanadoona  CJ 
6:00p 7:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament STMA 4862 Naber Ave. NE, 55376 #8  TVE 
Carver, CCU53-Ironwood Park 10:00a 11:30a  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MW 
CCU01-03 BandimereCampus 2:00p 3:30p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
CCU13-16 CityCntr Campus 8:30a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
CCU40-42 CMS South Campu 9:15a 10:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice  Practice with Jonathan   NL 
9:15a 10:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice  Black uniform Practice session with Jonathan   KT 
CCU41-CMS B 8:00a 9:15a  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice  Training with Jonathan Tudor  JJ 
Rec Chaska HS Field C-1 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Game G5-7 #10 NAVY   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Game G5-7 #4 SKY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Game G5-7 #2 RED   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Game B5-7 #5 YELLOW   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Game B5-7 #3 PURPLE   KC 
Rec Chaska HS Field C-2 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Game G5-7 #5 YELLOW   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Game G5-7 #3 PURPLE   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Game B5-7 #2 NAVY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Game B5-7 #4 SKY   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Game B5-7 #10 NAVY   KC 
Rec CMS Field B 8:00a 9:30a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice  special added session with Jonathan Tudor.  KH 
Rec CMS Field B-01 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Game G1 #10 NAVY   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Game G1 #3 PURPLE   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Game B1 #12 NAVY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Game B1 #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field B-02 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Game G1 #6 GREY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Game B1 #6 GREY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Game B1 #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field B-03 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Game G1 #5 ROYAL   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Game B1 #5 YELLOW   KC 
Rec CMS Field B-04 9:15a 10:15a  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Game G1 #4 SKY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Game B1 #4 CARBON   KC 
Rec CMS Field B-05 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #8 FOREST Game B2 #6 GREY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Game G2 #6 GREY   KC 
Rec CMS Field B-06 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Game B2 #7 BLACK   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Game G2 #7 BLACK   KC 
Rec CMS Field B-07 8:00a 9:00a  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Game B2 #2 NAVY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Game G2 #2 CORAL   KC 
Rec CMS Field B-08 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Game B2 #3 PURPLE   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Game G2 #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-01 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Game PK A #6 GREY   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #8 CORAL Game GK #6 GREY   KC 
Rec CMS Field C-02 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Game PK A #7 BLACK   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #5 YELLOW Game GK #7 FOREST   KC 
Rec CMS Field C-05 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #27 BLACK Game PK B #32 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-06 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Game PK B #26 GREY   KC 
Rec CMS Field C-07 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Game PK A #2 NAVY   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Game GK #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-08 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Game PK A #3 PURPLE   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #4 SKY Game GK #2 RED   KC 
Rec CMS Field C-09 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Game PK B #40 NAVY   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Game BK #12 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-10 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Game PK B #23 PURPLE   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Game BK #6 GREY   KC 
Rec CMS Field C-11 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Game PK B #24 SKY   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Game BK #5 YELLOW   KC 
Rec CMS Field C-12 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #31 CORAL Game PK B #25 YELLOW   KC 
Rec CMS Field C-13 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Game PK B #36 SKY   KC 
Rec CMS Field C-14 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Game PK B #35 RED   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Game BK #4 SKY   KC 
Rec CMS Field C-15 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Game PK B #34 ROYAL   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Game BK #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-16 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Game PK B #33 PURPLE   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Game BK #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field G-01 9:45a 10:45a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Game G3-4 #6 FOREST   KC 
11:30a 12:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #6 GREY Game B3-4 #10 NAVY   KC 
Rec CMS Field G-02 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Game G3-4 #3 PURPLE   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Game B3-4 #5 YELLOW   KC 
11:30a 12:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #1 ROYAL Game B3-4 #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field G-03 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Game G3-4 #1 ROYAL   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Game B3-4 #4 SKY   KC 
Rec CMS Field G-04 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Game G3-4 #4 SKY   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Game B3-4 #3 PURPLE   KC 
 Sun 06/09/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center    >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Blaine All American Cup Tourname  RM 
Away Game, AWAY GAME 9:30a 11:00a  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game EAGAN WAVE U14B EAST FIELD, NORTH HIGH SCHOOL  RS 
3:15p 4:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Game Salvo SC HealthEast Sports Center, Field 1; 4125 Radio Dr., Woodbury  CI 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Game Orono Westonka MWHS Field #3 Makeup of 5/9 Rain Cancellation   CJ 
AWAY GAME, TBD 12:00p 1:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament Sartell 4862 Naber Ave NE, 55376 #9  TVE 
CCU25-27 BluffPrk Campus 4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 4:00p 5:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU01-03 BandimereCampus 12:00p 1:30p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game Fire Soccer Club   LG 
CCU01-Bandimere 2:30p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Game  Game against Fusion Navy  CJ 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Tonka United 05 Select White Wear black jersey but also bring white  MI 
CCU13-16 CityCntr Campus 3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Practice    KN 
3:30p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
CCU17-20 McKnight Campus 2:30p 3:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
2:30p 3:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
3:45p 5:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice    CI 
5:30p 6:30p  >CCUD Summer> CCUD Summer Practice    MM 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Practice    BBJ 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
6:45p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    AV 
CCU46-CMS G 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice    JA 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    JA 
Chaska, Rec CMS Turf- A 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Purple Game Orange   KC 
6:15p 7:30p  >Summer Adult Team - League 1> Red Game Green   AL 
Chaska, Rec CMS Turf- B 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Black Game Blue   KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 12:30p 2:00p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice    AE 
3:00p 4:30p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice    AC 
5:00p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice  Kids will have stretching for 10-15 minutes after practice   SW 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    NO 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice  Per email from Coach Daniel - sorry I forgot to put on calendar  J K 
7:30p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD 
CCU06-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice    MM