The mission of CC United Soccer Club is to foster, promote, and perpetuate the game of soccer for youth in the communities of Carver, Chanhassen, Chaska, Victoria and surrounding communities.

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 06/10/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Game Fusion Girls 05 Lime 1 Wayzata HS Turf Field 3: 4955 Peony Ln N Plymouth, MN  MC 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game WBL WBL Orance Premier - Polar Lakes Park 1280 Hammond Road WBL  LG 
6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game Eclipse Select wear light; West St. Paul Dome Field 1  AC 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game  RE-SCHEDULED GAME Hassan Elementary - 14055 Orchid Ln Rogers  MD 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Game MTA Richfield HS - Field 15  JK 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Game Fusion Navy Wayzata High School Field 3  TVE 
8:00p 9:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Keliix Intra G14 - C2 Neiman Sports Complex C11 Wear white jersey but also bring dark   MI 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    CI 
6:30p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
CCU01-03 BandimereCampus 8:00a 9:15a  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Age Group Training    MAD 
8:00a 9:15a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Age Group Training    PH 
8:00a 9:15a  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Age Group Training    RM 
8:00a 9:15a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Age Group Training    KN 
9:15a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Age Group Training    NO 
9:15a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Age Group Training    LG 
9:15a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Age Group Training    BL 
9:15a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Age Group Training    BBJ 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Age Group Training    AV 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Age Group Training    KC 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Age Group Training    JJ 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Age Group Training    BBJ 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Age Group Training    SW 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Age Group Training    CI 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Age Group Training    EM 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Age Group Training    NO 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Age Group Training  Summer Age Group Training   JK 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Age Group Training    MC 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Age Group Training    NS 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Age Group Training    MI 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Age Group Training    KS 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Age Group Training    CI 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Age Group Training    CJ 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Age Group Training    EC 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Age Group Training    RS 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Practice    BN 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU01-Bandimere 1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Age Group Training    MM 
CCU03-Bandimere 12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Age Group Training  https://s3.amazonaws.com/files.leagueathletics.com/Images/Club/2  TK 
CCU14-City Cntr 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Game Orono Wear Dark Jersey- bring Both Jersey's. Arrive 30 min before game  RM 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-04 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #8 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #23 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #24 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #27 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #31 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field C-15 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #40 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Practice    KC 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game NMSA G 2004 C2   BL 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game  Game - Diethelm #6  AE 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Game Crow River S   EM 
7:20p 8:25p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game  5/22 make-up game v WRC  JJ 
 Tue 06/11/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 5:45p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Game Crow River Soccer Club Christ Community Lutheran School, 512 County Rd 10, Watertown  MAD 
6:00p 7:40p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Game STMA STMA Middle East, Fld 13, 4862 Naber Ave NE Saint Michael 55376  BN 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Game Waconia Waconia HS - Field D - Arrive 5:15 - Bring Both Jerseys  KS 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Game Keliix-Intra vs. Keliix-Intra - Neiman Sports Complex (C9)  NO 
6:15p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Game CRVxx - Crow River CRV02- 512 County Road 10 SE Watertown  BBJ 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Game Orono-Weston - G09 F7, Warmup 6:30 pm, Orono HS:795 Old Crystal Bay Rd N, Long Lake  KN 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Game Hastings Hastings Middle School - field 2 - arrive 30 minutes early  NO 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game  National Sports Center vs St Anthony Soccer Club  MH 
8:00p 9:40p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Game NMSA PineHillsNorthPark-3535 161st Ave NW Andover Field NMT47  BBJ 
CCU01-03 BandimereCampus 8:00a 9:15a  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Age Group Training    MAD 
8:00a 9:15a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Age Group Training    PH 
8:00a 9:15a  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Age Group Training    RM 
8:00a 9:15a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Age Group Training    KN 
9:15a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Age Group Training    NO 
9:15a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Age Group Training    LG 
9:15a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Age Group Training    BL 
9:15a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Age Group Training    BBJ 
9:15a 10:45a  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Age Group Training    AE 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Age Group Training    AV 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Age Group Training    AC 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Age Group Training    KC 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Age Group Training    JJ 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Age Group Training    BBJ 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Age Group Training    SW 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Age Group Training    CI 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Age Group Training    EM 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Age Group Training    NO 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Age Group Training  Join the age group to watch the US Women's 2pm game at CHS!  MM 
7:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice    RS 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Game MapleBrook Soccer Assoc   CJ 
7:40p 9:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Game Richfield Soccer   DVA 
CCU03-Bandimere 12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Age Group Training  https://s3.amazonaws.com/files.leagueathletics.com/Images/Club/2  TK 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U19 C1 Game    SD 
CCU13-16 CityCntr Campus 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
CCU18-McKnight 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Game WRCxx - Wright County   CI 
CCU28-29 ChaskaHS Campus 2:00p 3:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Other  Watch Women's World Cup Game! Chaska HS Blue Forum Room   
2:00p 3:45p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Other  Women's National Team Viewing Blue Forum Chaska HS  CJ 
2:00p 3:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Age Group Training    TT 
CCU28-Chaska HS 2:00p 3:45p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Friendly  Watch Women's World Cup together - CHS   JK 
CCU29-Chaska HS 2:00p 3:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Age Group Training  Optional; Watch women's WC Chaska HS Blue Forum ILE AGT  EC 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice  Chaska Middle School  EO 
Indoor - Chaska HS 2:00p 3:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Team Building  Watch World Cup Game - Blue Forum at Chaska High School  MI 
2:00p 3:45p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Age Group Training  CHS Blue Forum; Watch USA World Cup game  CI 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-12 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #32 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #2 NAVY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field G-03 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #10 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice    AE 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Game Waconia   CJ 
CCU07-Diethelm 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Game Eden Prairie   JK 
 Wed 06/12/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game Force Soccer 10951 Elm Creek Parkway; wear light jersey  AC 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game STMA 6692 W Laketowne Dr., Albertville, MN 55301. Fld. 1  JJ 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Game Crow River S Christ Community Lutheran School  EM 
6:00p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Game Maplebrook Gleason Fields #22/18815 67th Ave N, Maple Grove, MN  GS 
7:10p 8:10p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Game Orono-Weston - B09 Orono High School - Field 06 - WHITE jersey  KS 
7:10p 8:10p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Game Orono Westonka HillTop Elementary Field 1, 5700 Game Farm Rd E Minnetrista, MN5  KK 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Game STMA - Oliveira Location: Gutzwiller Park, St. Michael Field 17  AV 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game WRCxx - Wright County Buffalo-Northwinds Elementary School, Field N1  AB 
7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Fusion Navy Plymouth Creek Playfield, Field 52  RS 
8:00p 9:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Game KLXxx - Keliix Intra Neiman Sports Complex, #F-11; 6247 Bloomington Rd., St Paul, MN  CI 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game WRC-B11-Brandstrom Buffalo Northwinds Elem. 1111 7th Ave NW Buffalo, MN 55313  TK 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    JT 
CCU01-03 BandimereCampus 8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Age Group Training  Summer Age Group Training  KS 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Age Group Training  Session to cover technical skills led by CCU staff  AV 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Age Group Training    EO 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Age Group Training    AB 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Age Group Training    NL 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Age Group Training    JA 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Age Group Training  Age group training  TVE 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Age Group Training    CJ 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Age Group Training    LS 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Age Group Training    GS 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice    AC 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Age Group Training    AV 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Age Group Training    KC 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Age Group Training    JJ 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Age Group Training    BBJ 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Age Group Training    SW 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Age Group Training    CI 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Age Group Training    EM 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Age Group Training    NO 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Age Group Training  Summer Age Group Training   JK 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Age Group Training    MC 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Age Group Training    DN 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Age Group Training    KS 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Age Group Training    CI 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Age Group Training    CJ 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Age Group Training    EC 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Age Group Training    EC 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Age Group Training    RS 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game Blaine U16 Prem II   LG 
CCU01-Bandimere 8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Age Group Training  please bring both practice jerseys  KT 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Age Group Training    MM 
CCU03-Bandimere 12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Age Group Training  https://s3.amazonaws.com/files.leagueathletics.com/Images/Club/2  TK 
7:30p 9:10p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Game Eagan Note: start time change to 7:30pm  BN 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
8:00p 9:40p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game ORNxx - Orono Please arrive 30 min prior to game  MD 
CCU04-Clover Rdg 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Game Crow River S vs. Crow River South - Clover Ridge (4) - arrive 30 min. early  NO 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
5:30p 6:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
6:45p 8:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #6 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    TVE 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Game  vs. Northern Lights, Diethelm Park Field 6  MM 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game Shakopee - G14   NS 
 Thu 06/13/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game WRC - G14 Menk Rockford High School Field R1. Wear white but also bring dark   MI 
7:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Game Mankato Caswell North-1875 Carlson Dr North Mankato, MN 56003-4454  DVA 
7:10p 8:10p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Game WRC - B10 - Wilson Buffalo-Northwinds Elementary School - Field N3  AB 
7:20p 8:35p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Game Orono Westonka Soccer Club Orono Middle School, field 13. Arrive 40 mins early.  AV 
7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Game MapleBrook Soccer Assoc Fernbrook Elem - Field 14 - 9661 Fernbrook Lane, Maple Grove   CJ 
7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Game Waconia Soccer Club vs. Waconia Soccer Club-B12 Woyno - Waconia High School (F)  NO 
7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Game MapleBrook SC Weaver Lake Elem Field #27; 15900 Weaver Lake Rd. Maple Grove  CI 
AWAY GAME, TBD 6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Team Building  Camp Tanadoona team building session  EM 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Team Building  Team Building at Camp Tanadoona  GS 
CCU01-03 BandimereCampus 8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Age Group Training  Summer Age Group Training  KS 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Age Group Training  Session to cover technical skills led by CCU staff  AV 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Age Group Training    EO 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Age Group Training    AB 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Age Group Training    NL 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Age Group Training    JA 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Age Group Training    TVE 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Age Group Training    CJ 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Age Group Training    LS 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Age Group Training    GS 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice    AC 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Age Group Training    AV 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Age Group Training    AC 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Age Group Training    KC 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Age Group Training    JJ 
10:30a 11:45a  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Age Group Training    BBJ 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Age Group Training    SW 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Age Group Training    EM 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Age Group Training    NO 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Age Group Training    CI 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Age Group Training  Summer Age Group Training   JK 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Age Group Training    MC 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Age Group Training    NS 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Age Group Training    DN 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Age Group Training    KS 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Age Group Training    CI 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Age Group Training    CJ 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Age Group Training    EC 
3:00p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Age Group Training    RS 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU01-Bandimere 8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Age Group Training  please bring both practice jerseys  KT 
1:45p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Age Group Training    MM 
CCU03-Bandimere 12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Age Group Training  https://s3.amazonaws.com/files.leagueathletics.com/Images/Club/2  TK 
CCU13-16 CityCntr Campus 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Practice    KN 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
CCU14-City Cntr 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Game Orono City Center Park, Chanhassen  EO 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Practice G5-7 #1 ROYAL We added one more practice before the end of the season.  JP 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
7:15p 8:15p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice Girls U10 Gold   RM 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice    AE 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Game Orono Westonka   CJ 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Orono - Weston -B14 Arrive 6:45 pm, DIETHELM, FIELD 6, WEAR BLACK (RESCHEDULE)  RS 
CCU07-Diethelm 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game Eclipse Select   NR 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Game Waconia Please arrive 45 before kickoff to warm up   SW 
 Fri 06/14/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 7:00p 8:05p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Tournament Salvo SC East Crimson 4125 Radio Drive Woodbury, MN 55129 - Fld Gold 28A  JJ 
CCU13-16 CityCntr Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Practice  Low attendance tonight, no practice  PH 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game North Metro Three Rivers wear dark; arrive 45 minutes early  AC 
 Sat 06/15/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 8:00a 9:00a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Tournament  Report 7:30 location 17100 Ipava Ave, Lakeville, MN 55044  KT 
10:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Team Building  Team Building at Camp Tanadoona  CI 
10:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Team Building  TEAM BUILDING CAMP TANADOONA   RS 
10:30a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament Rush Fuad Soccer Complex - Fuad 3  J K 
11:00a 12:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament Mankato United McGuire Middle School, field 5.Wear black. Arrive 45 mins early.  AV 
11:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament Alexandria Michaud 3- 17100 IPAVA AVE Lakeville, MN 55044  TK 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Tournament Bloomington  McGuire Middle -03  SW 
12:30p 1:30p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Tournament Lakeville Report 12:00 location: 8550 202nd St W, Lakeville, MN 55044  KT 
4:30p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament Rush Fuad Soccer Complex - Fuad 4   JK 
5:15p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament Lakeville Soccer Club Aronson Park, field 1. Wear white. Arrive 45 mins early.  AV 
5:15p 6:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament Faribault McGuire Middle 03- 8585 215th street west, lakeville 55044  TK 
6:30p 7:35p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Tournament WBSC Tigers 4125 Radio Drive Woodbury, MN 55129 - Fld Blue 3A  JJ 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Tournament Alexandria  McGuire Middle -04  SW 
AWAY GAME, TBD 8:00a 9:30a  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Tournament Bemidji U16G Extreme Aronson Park field 5, 8550 202nd st W Lakeville, MN 55044  BL 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament Alchemy Lakeville Father's Day Cup...Michaud-10  EM 
10:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Other @ Camp Tanadoona Team Building Activity; Please arrive 15 min early. RSVP  NS 
10:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Team Building  camp tanadoona  KS 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament Shakopee-Cities Lakeville Father's Day Cup...McGuire Middle-06  EM 
1:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Team Building  Team Building at Tanadoona  EC 
2:15p 3:45p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Tournament White Bear SC 04G Black Lakeville N. HS field 3, 19600 Ipava Ave Lakeville, MN 55044  BL 
CCU01-03 BandimereCampus 8:15a 9:30a  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice  Practice added prior to team building event.   NS 
10:00a 11:00a  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice    RM 
10:45a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    NO 
2:00p 3:30p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
CCU13-16 CityCntr Campus 8:30a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
CCU17-20 McKnight Campus 6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice  U9-U11 Tryout Practice - Drop in anytime - McKnight Fields  KS 
Rec CMS Field B-01 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Jamboree G1 #4 SKY   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Jamboree B1 #12 NAVY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Jamboree B1 #5 YELLOW   KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Jamboree G1 #5 ROYAL   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Jamboree B1 #12 NAVY   KC 
Rec CMS Field B-02 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Jamboree G1 #10 NAVY   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Jamboree G1 #6 GREY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Jamboree B1 #4 CARBON   KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Jamboree G1 #8 FOREST   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Jamboree B1 #8 FOREST   KC 
2:15p 3:15p  >Boys Grade 1> B1 #2 NAVY Jamboree B1 #5 YELLOW   KC 
Rec CMS Field B-03 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Jamboree G1 #7 BLACK   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Jamboree B1 #7 BLACK   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #2 NAVY Jamboree B1 #3 PURPLE   KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Jamboree G1 #7 BLACK   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Jamboree B1 #7 BLACK   KC 
2:15p 3:15p  >Boys Grade 1> B1 #3 PURPLE Jamboree B1 #4 CARBON   KC 
Rec CMS Field B-04 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Jamboree G1 #5 ROYAL   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Jamboree B1 #6 GREY   KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Jamboree G1 #6 GREY   KC 
1:00p 2:00p  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Jamboree G1 #10 NAVY   KC 
2:15p 3:15p  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Jamboree B1 #6 GREY   KC 
Rec CMS Field B-05 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Jamboree G2 #6 GREY   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Jamboree B2 #6 GREY   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Jamboree G2 #6 GREY   KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Jamboree B2 #6 GREY   KC 
Rec CMS Field B-06 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Jamboree G2 #5 YELLOW   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Jamboree B2 #5 YELLOW   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Jamboree G2 #4 SKY   KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Jamboree B2 #4 SKY   KC 
Rec CMS Field B-07 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Jamboree G2 #8 FOREST   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Jamboree B2 #8 FOREST   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Jamboree G2 #5 YELLOW   KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Jamboree B2 #5 YELLOW   KC 
Rec CMS Field B-08 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Jamboree G2 #7 BLACK   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Jamboree B2 #7 BLACK   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Jamboree G2 #8 FOREST   KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Jamboree B2 #8 FOREST   KC 
Rec CMS Field C-01 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Jamboree PK A #6 GREY   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #4 SKY Jamboree GK #6 GREY   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Jamboree PK A #6 GREY   KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Jamboree GK #6 GREY   KC 
Rec CMS Field C-02 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Jamboree PK A #5 YELLOW   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Jamboree GK #5 YELLOW   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Jamboree PK A #4 SKY   KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #3 PURPLE Jamboree GK #4 SKY   KC 
Rec CMS Field C-05 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Jamboree PK B #32 NAVY   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #31 CORAL Jamboree PK B #32 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-06 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #31 CORAL Jamboree PK B #27 BLACK   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Jamboree PK B #28 FOREST   KC 
Rec CMS Field C-07 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Jamboree PK A #8 FOREST   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Jamboree GK #7 FOREST   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Jamboree PK A #5 YELLOW   KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Jamboree GK #8 CORAL   KC 
Rec CMS Field C-08 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Jamboree PK A #7 BLACK   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #3 PURPLE Jamboree GK #8 CORAL   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Jamboree PK A #8 FOREST   KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Jamboree GK #5 YELLOW   KC 
Rec CMS Field C-09 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Jamboree PK B #40 NAVY   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Jamboree BK #12 NAVY   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Jamboree PK B #40 NAVY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Jamboree BK #12 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-10 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #23 PURPLE Jamboree PK B #24 SKY   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Jamboree BK #7 BLACK   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #24 SKY Jamboree PK B #25 YELLOW   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Jamboree BK #8 FOREST   KC 
Rec CMS Field C-11 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Jamboree PK B #25 YELLOW   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Jamboree BK #6 GREY   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #23 PURPLE Jamboree PK B #26 GREY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Jamboree BK #7 BLACK   KC 
Rec CMS Field C-12 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Jamboree PK B #26 GREY   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Jamboree PK B #27 BLACK   KC 
Rec CMS Field C-13 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Jamboree PK B #38 BLACK   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Jamboree PK B #38 BLACK   KC 
Rec CMS Field C-14 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Jamboree PK B #33 PURPLE   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Jamboree BK #5 YELLOW   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Jamboree PK B #37 GREY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Jamboree BK #6 GREY   KC 
Rec CMS Field C-15 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Jamboree PK B #30 MAROON   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Jamboree BK #4 SKY   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Jamboree PK B #36 SKY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #2 NAVY Jamboree BK #5 YELLOW   KC 
Rec CMS Field C-16 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Jamboree PK B #39 CORAL   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #2 NAVY Jamboree BK #3 PURPLE   KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Jamboree PK B #35 RED   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Jamboree BK #4 SKY   KC 
Rec CMS Field D-01 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Jamboree G5-7 #10 NAVY   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Jamboree G5-7 #5 YELLOW   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Jamboree G5-7 #3 PURPLE   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Jamboree B5-7 #6 GREY   KC 
1:15p 2:15p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Jamboree G5-7 #10 NAVY   KC 
2:30p 3:30p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Jamboree B5-7 #10 NAVY   KC 
Rec CMS Field D-02 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Jamboree G5-7 #6 GREY   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Jamboree G5-7 #4 SKY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Jamboree B5-7 #10 NAVY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Jamboree B5-7 #5 YELLOW   KC 
1:15p 2:15p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Jamboree G5-7 #8 FOREST   KC 
2:30p 3:30p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Jamboree B5-7 #8 FOREST   KC 
Rec CMS Field G-01 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #4 SKY Jamboree G3-4 #6 FOREST   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Jamboree B3-4 #10 NAVY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #2 NAVY Jamboree B3-4 #3 PURPLE   KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Jamboree G3-4 #8 NAVY   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Jamboree B3-4 #7 BLACK   KC 
Rec CMS Field G-02 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Jamboree G3-4 #3 PURPLE   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Jamboree B3-4 #6 GREY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Jamboree G3-4 #6 FOREST   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #1 ROYAL Jamboree B3-4 #10 NAVY   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #3 PURPLE Jamboree B3-4 #8 FOREST   KC 
Rec CMS Field G-03 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Jamboree G3-4 #8 NAVY   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Jamboree B3-4 #5 YELLOW   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Jamboree G3-4 #4 SKY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #2 NAVY Jamboree B3-4 #9 CARBON   KC 
Rec CMS Field G-04 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Jamboree G3-4 #7 CORAL   KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #1 ROYAL Jamboree B3-4 #4 SKY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Jamboree G3-4 #5 BLACK   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Jamboree B3-4 #6 GREY   KC 
Chaska, Rec CMS Turf- A 12:00p 1:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Jamboree B5-7 #4 SKY   KC 
1:15p 2:15p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Jamboree G5-7 #7 BLACK   KC 
2:30p 3:30p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #2 NAVY Jamboree B5-7 #7 BLACK   KC 
Chaska, Rec CMS Turf- B 12:00p 1:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #2 NAVY Jamboree B5-7 #3 PURPLE   KC 
1:15p 2:15p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #3 PURPLE Jamboree G5-7 #6 GREY   KC 
2:30p 3:30p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Jamboree B5-7 #6 GREY   KC 
Chaska, Rec CMS Turf- C 1:15p 2:15p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Jamboree G5-7 #5 YELLOW   KC 
2:30p 3:30p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Jamboree B5-7 #5 YELLOW   KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 9:00a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game Eclipse Select   NR 
 Sun 06/16/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 8:00a 9:05a  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Tournament Salvo SC East Steel 4125 Radio Drive Woodbury, MN 55129 - Fld Gold 28A  JJ 
9:20a 10:35a  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Tournament Tri City  Michaud-11  SW 
9:20a 10:20a  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament SES Tornado Michaud 3- 17100 IPAVA AVE Lakeville, MN 55044  TK 
10:00a 11:30a  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament Edina Fuad Soccer Complex - Fuad 7  JK 
10:40a 11:55a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament Owatonna Soccer Cub McGuire Middle School, field 2.Wear black. Arrive 45 mins early.  AV 
10:40a 11:40a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Tournament  Report 10:10 location 17100 Ipava Ave, Lakeville, MN 55044  KT 
2:00p 3:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament  Fuad Soccer Complex - Fuad 9 vs. AYSA  JK 
2:40p 3:55p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament  Championship Game (if we win bracket). Michaud, field 10.   AV 
3:30p 4:35p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Tournament Vision Soccer 4125 Radio Drive Woodbury, MN 55129 - Fld Red 25B  JJ 
7:00p 8:50p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Practice Eclipse U18 Field West St Paul Dome, 1655 Livingston Ave, St Paul 55118  BN 
AWAY GAME, TBD 10:40a 11:55a  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament MapleBrook SC-U11 Lakeville Father's Day Cup...McGuire Middle-04  EM 
11:00a 12:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Tournament Blackhawks 2004 Red Aronson Park field 5, 8550 202nd st W Lakeville, MN 55044  BL 
1:20p 2:20p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament TBD If we qualify- at Michaud 11.  TK 
2:40p 3:55p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament TBD Championship Game IF we win our bracket... Michaud-05   
CCU25-27 BluffPrk Campus 4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 4:00p 5:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice  due to fathers day and odp  JT 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    CI 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU14-City Cntr 4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Game Gold 1 Please arrive at 3:30 - wear dark jerseys  MAD 
4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Game CCU9 Maroon Game Reschedule from 6/4 - Warm up Starts 3:30pm  PH 
CCU04-05 CloverRdgCampus 4:00p 5:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Practice    KS 
CCU17-20 McKnight Campus 2:30p 3:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
2:30p 3:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
3:45p 5:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice    CI 
5:30p 6:30p  >CCUD Summer> CCUD Summer Practice    MM 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Practice     
CCU43-49 CMS North Campu 6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    AV 
CCU46-CMS G 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice    JA 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    JA 
Chaska, Rec CMS Turf- A 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Red Game Blue   AL 
6:15p 7:30p  >Summer Adult Team - League 1> Green Game Orange   KC 
Chaska, Rec CMS Turf- B 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Black Game Purple   KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 4:00p 5:15p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Practice  Practice - Note location in Victoria this practice only  MH 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice    BK 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    TVE 
7:30p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD 
CCU06-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice    MM 
CCU07-Diethelm 3:00p 4:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game Eclipse Select Wear dark jersey, bring light  AC