The mission of CC United Soccer Club is to foster, promote, and perpetuate the game of soccer for youth in the communities of Carver, Chanhassen, Chaska, Victoria and surrounding communities.

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 05/27/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center 6:00p 7:50p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Game Maplebrook State Cup Game, NSC-Blaine, Field U1-S  BN 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    KC 
CCU01-03 BandimereCampus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    KC 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    KC 
CCU13-16 CityCntr Campus 4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Practice  Watching the weather. Might rain (again)  KC 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice  still on- using ice rink per coach Michael  KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice    KC 
5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    KC 
 Tue 05/28/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:40p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Game MUSxx - Minneapolis United Neiman Sports Complex-6247 Bloomington Rd St Paul- Field F11  BBJ 
6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Game STMxx - St Michael Albertville Preserve Park-13655 50th St NE St Michael-STM04  BBJ 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Game Wright Co. Delano Elem. School Field D4: 678 Tiger Dr Delano, MN  PH 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Shakopee Soc- G14 17th Ave Sports Complex - Field 4. Wear white jersey  MI 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Game Shakopee Reschedule from 5/21 17th Ave Sports Comples, Field 1  CJ 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Game WRC09GY201 F-D4,Warm-up 6:30 pm, Delano Elementary: 678 Tiger Dr, Delano  KN 
7:15p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game  Hanifl Fields Athletic Park (White Bear)  LS 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Game Waconia Waconia HS - Arrive 45 prior to kickoff   SW 
CCU25-27 BluffPrk Campus 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
CCU25-Bluff Park 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Game Waconia Please note field change to Bluff Park  MM 
Carver, CCU53-Ironwood Park 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Game Orono-Weston G14 LOCATION CHANGE   MM 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice  *Note the 5:30 START TIME AND LOCATION: CARVER  MM 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice    RM 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MM 
CCU01-03 BandimereCampus 7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U19 C1 Practice    MM 
CCU04-05 CloverRdgCampus 6:30p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice    DVA 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice    AE 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice  Rescheduled practice that was cancelled yesterday.   NS 
CCU17-20 McKnight Campus 5:15p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice  Moved back to McKnight, Dielthelm Fields closed.   AV 
5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice    AC 
5:45p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice  Moved from diethelm due to field closure.    
6:45p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice    JJ 
CCU18-McKnight 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Game MapleBrook SC Location change  MM 
CCU19-McKnight 7:15p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Game Richfield Soccer Association rescheduled from 5/15. wear black. arrive @ 6:30.LOCATION CHANGE  MM 
Chaska, CCU39 - CMS Turf 5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice  Changed to CMS turf field 5-6  RM 
5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Practice  MOVED FROM DIETHELM  TK 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice  Meet at north end of the turf. Lacrosse has field until 730  KC 
7:15p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice  LAX has field until 7:30pm / warm-ups on the edge until then  NO 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    AV 
CCU46-CMS G 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice    JA 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    JA 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-12 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #32 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #2 NAVY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field G-03 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #10 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Practice    MM 
5:45p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice    MM 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    MM 
 Wed 05/29/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game Orono Orono Middle School, Field 12  AB 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game NMSA G 2004 C2 Pine Hills North Park Field 48  BL 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game  Field 11, 6247 Bloomington Rd St Paul, MN (Fort Snelling)  AE 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game Three Rivers 13400 90th Street NE., Otsego, MN 55330. Fld. 63  JJ 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Orono - Weston -B14 Orono Intermediate School, Field 10  RS 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Game Wright County - BU9 - Faatz Buffalo - Northwinds Elementary School - Field N4 - WHITE jersey  KS 
6:30p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Game Club Deportivo Lobos Harvest Park 2561 Barclay St in Maplewood  NL 
7:10p 8:10p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game Orono-Weston B11 Orono Middle School 800 N Old Crystal Bay Rd, Long Lake, 55356  TK 
7:20p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game Northern Lights Soccer Sunny Acres Field 1; wear light  AC 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game Mankato Unit - G14 Caswell North Complex - Field #03  NS 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 6:30p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Game MUS-Mpls United   CI 
CCU13-16 CityCntr Campus 5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
CCU14-City Cntr 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Game CCU U09 Gold 3 Gold 2 is the AWAY team  AV 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game CC United - BU09 Gold 2   KT 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Game Three Rivers Soccer Changing in system but still waiting for confirmation  NO 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice    KH 
5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
5:30p 6:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
6:45p 8:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Practice    KH 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #6 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Practice    MC 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
8:00p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Game Orono Westonka   TVE 
CCU07-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Game Salvo SC Home game -   JK 
 Thu 05/30/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Game MUS-Mpls United vs MUS 12U Boys Premier2 - Neiman Sports Complex (D9)  NO 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Game Keliix-Intra Neiman Sports Complex - H West  AB 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Game South St. Paul Youth Soccer McMorrow Fields, field 2. Arrive 40 mins early.  AV 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game St. Michael - Albertville Townelakes Field 1; wear light jersey  AC 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Game Buffalo- Northwinds Elementary arrive 45 mins early and bring both jerseys.   KS 
Carver, CCU53-Ironwood Park 7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MW 
CCU01-03 BandimereCampus 6:30p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice    DVA 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU01-Bandimere 7:20p 8:50p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game Maplebrook SC-GUC2 Bauman rescheduled game due to weather  BL 
CCU03-Bandimere 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game STMA - Sime Please wear dark jersey but also bring white one - Field 3  MI 
CCU14-City Cntr 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Game CCUxx - CC United vs. CC United Gold 1 at City Center Chanhassen  EO 
5:30p 6:20p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Game  vs. CC United - Gold 2  JG 
CCU15-City Cntr 6:45p 7:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Game Wright CountySoccer Rescheduled game from 6/25  MAD 
CCU17-20 McKnight Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Practice    BBJ 
CCU42-CMS C 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice    CI 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
7:15p 8:15p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice  changed field location  BK 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice    SW 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice Girls U10 Gold   RM 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
CCU07-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Game Eden Prairie   TVE 
CCU09-Diethelm 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice  *Note the 5:30 START TIME   MM 
 Fri 05/31/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Tournament Fusion Girls 2010 Navy CCU Away Team-White Jersey; Freeman F3; 6000 Eureka Rd, Shorwd  KN 
5:00p 6:05p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Tournament Fusion 6000 Eureka Road Shorewood, MN 55331 Freeman #7  BBJ 
5:15p 6:15p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament Tonka United Freeman Park Excelsior, MN 55331 Excelsior, MN 55331 - Field 1  MAD 
7:05p 8:05p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament Bloomington Field 2- 200 E. 104th St. Bloomington - warm up 30 mins prior  PH 
7:10p 8:10p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Tournament Edina SC Boys Blue 2 Tonka Splash - Freeman #8 - Home Team  AB 
7:45p 8:55p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament NMTxx - North Metro Tonka Splash Game 1: Minnewashta Elem #1, 26350 Smithtown Rd.  CI 
7:50p 9:20p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament St. Paul Blackhawks Tonka Splash - Holy Family, Victoria Field 4  CJ 
AWAY GAME, TBD 5:15p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament Tonka United Tonka Splash Tournament  EM 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Tournament TONKA At Freeman Park, field 3  EO 
6:20p 7:20p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Tonka Splash Tournament Freeman Field #1  RM 
6:25p 7:55p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament Waconia Wildcats Location: Minnetonka High School / Grass #9  NO 
CCU04-05 CloverRdgCampus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
CCU17-20 McKnight Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice    JJ 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Practice G5-7 #1 ROYAL We added a practice since we didn't have one this week.  JP 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice    JK 
5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice  Extra Practice to Prep for Saturday's Game  NO 
 Sat 06/01/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Rec McKnight 1 8:00a 9:00a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Game B5-7 #10 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Game B5-7 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Game B5-7 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Game B5-7 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Game B5-7 #10 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec McKnight 2 8:00a 9:00a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #2 NAVY Game B5-7 #9 CARBON Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Game B5-7 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Game B5-7 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Game B5-7 #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Game B5-7 #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Away Game, AWAY GAME 9:15a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament RFSC 07G RFSC St. Croix Cup Tournament; Lucy Winton Bell #8  AV 
9:15a 10:15a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament Eagan Field 4- 200 E. 104th St. Bloomington - warm up 30 mins prior  PH 
9:15a 10:15a  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament Orono Westonka 6000 Eureka Rd Excelsior  TK 
10:30a 11:30a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Tournament Mason City Ice Girls 9 CCU Home Team-Blk Jersey, Freeman F2; 6000 Eureka Rd, Shorewood  KN 
10:40a 11:40a  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament STMA Freeman Park Excelsior, MN 55331 Excelsior, MN 55331 - Field 1  MAD 
11:30a 1:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  DSC Alchemy @ Johnny Cake Ridge - Stadium C  CJ 
11:45a 12:50p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Tournament Orono Westonka 6000 Eureka Road Shorewood, MN 55331 Freeman #7  BBJ 
11:45a 1:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament BV United Tonka Splash Game 2: MMSW #4,6421 Hazeltine Blvd, Excelsior  CI 
1:00p 2:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament ESKO UNITED 07G ESKO St. Croix Cup Tournament; Lucy Winton Bell #11  AV 
1:25p 2:25p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Tournament MUSxx - Minneapolis United Tonka Splash - Freeman #8 - Away Team  AB 
1:45p 2:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament Park Valley Field 6- 200 E. 104th St. Bloomington - warm up 30 mins prior  PH 
3:00p 4:45p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Game East Select Soccer Arlington Field/ Superior WI  GS 
3:15p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game  TONKA UNITED STRAZA/JOHNSON '10 BOYS SELECT  KT 
3:30p 4:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament MUS 6000 Eureka Rd Excelsior, MN 55331  TK 
3:55p 4:55p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Tournament Bloomington Mega Cup vs. North Suburban SA (Field #5)  JG 
4:20p 5:20p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament Fusion Freeman Park Excelsior, MN 55331 Excelsior, MN 55331 - Field 1  MAD 
7:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game  Fusion  KT 
7:15p 8:20p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Tournament STMA 6000 Eureka Road Shorewood, MN 55331 Freeman #7  BBJ 
7:35p 8:35p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Tournament Tonka United Tonka Splash - Freeman #1 - Home Team  AB 
7:45p 8:55p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament MN Rush Tonka Splash Game 3: MMSW #1,6421 Hazeltine Blvd, Excelsior  CI 
AWAY GAME, TBD 8:00a 9:30a  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament CMYSA Location: Crown College #8  NO 
8:00a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament Tonka United Tonka Splash - Minnetonka High School Field #9  CJ 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament Cottage Grove United Tonka Splash Tournament  EM 
9:30a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Tournament Richfield Lifetime Sport: Field 1 East  JJ 
9:50a 11:20a  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Pool A Team 2 25A -Bring both Jerseys - Arrive in Maple Grove 45 mins prior  KS 
10:30a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament MUS Semi-final vs. MUS Boys Premier II / LT Sport in EP / field 2  NO 
11:10a 12:10p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Tonka Splash Tournament Freeman Field #4  RM 
2:00p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Tournament Orono At Freeman Park, field 2  EO 
2:15p 3:45p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament St. Peter Location: Minnetonka High School-upper turf #8  NO 
3:40p 5:10p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Brainerd Boys U14 25D - Bring both Jerseys - be in Maple grove 45 mins prior  KS 
3:45p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Tonka Splash Tournament Freeman Field #4  RM 
4:30p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament Salvo SC Tonka Spash - Big Willow Park Field #1  CJ 
4:45p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament GRSC Tonka Splash Tournament  EM 
4:45p 6:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  MN Rush @ Johnny Cake Ridge - A North  CJ 
Carver, CCU53-Ironwood Park 10:00a 11:30a  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MW 
CCU01-03 BandimereCampus 9:00a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    DN 
CCU40-42 CMS South Campu 8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice  Demo @ Chaska Middle School Fields - wear uniform (black jersey)  NL 
Rec Chaska HS Field C-1 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Game G5-7 #10 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #3 PURPLE Game G5-7 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Game G5-7 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Game G5-7 #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Game G5-7 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
2:15p 3:15p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Game G5-7 #10 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec Chaska HS Field C-2 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Game G5-7 #9 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Game G5-7 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Game G5-7 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Game G5-7 #2 RED Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-01 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Game G1 #10 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Game B1 #12 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #5 YELLOW Game B1 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Game G1 #10 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 1> B1 #6 GREY Game B1 #12 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
2:15p 3:15p  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Game B1 #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-02 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Game G1 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 1> B1 #6 GREY Game B1 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #2 NAVY Game B1 #11 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Game G1 #5 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Game B1 #5 YELLOW Game 2 of 2 on 6/1  KC 
2:15p 3:15p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Game B1 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-03 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Game G1 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 1> B1 #3 PURPLE Game B1 #10 MAROON Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Game B1 #9 CARBON Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Game G1 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Game B1 #4 CARBON Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-04 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Game G1 #9 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Game G1 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Game G1 #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Game G1 #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Game B1 #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-05 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Game G2 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Game B2 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Game G2 #6 GREY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Game B2 #6 GREY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-06 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Game G2 #5 YELLOW Rescheduled from 4/27  KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Game B2 #5 YELLOW Rescheduled from 4/27  KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Game G2 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Game B2 #8 FOREST Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-07 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Game G2 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Game B2 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Game G2 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Game B2 #7 BLACK Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-08 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Game G2 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Game B2 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Game G2 #5 YELLOW Game 2 of 2 on 6/1  KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Game B2 #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-01 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Game PK A #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #4 SKY Game GK #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Game PK A #6 GREY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #3 PURPLE Game GK #6 GREY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-02 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Game PK A #5 YELLOW Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Game GK #5 YELLOW Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Game PK A #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Game GK #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-05 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Game PK B #32 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Game PK B #32 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-06 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Game PK B #31 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #27 BLACK Game PK B #25 YELLOW Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-07 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Game PK A #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Game GK #7 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Game PK A #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #8 CORAL Game GK #5 YELLOW Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-08 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Game PK A #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #3 PURPLE Game GK #8 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Game PK A #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Game GK #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-09 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Game PK B #40 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Game BK #12 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Game PK B #40 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Game BK #12 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-10 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Game PK B #26 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #2 NAVY Game BK #11 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Game PK B #22 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Game BK #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-11 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #24 SKY Game PK B #27 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Game BK #10 MAROON Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #31 CORAL Game PK B #23 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Game BK #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-12 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #23 PURPLE Game PK B #28 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Game PK B #24 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-13 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Game PK B #30 MAROON Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Game PK B #35 RED Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-14 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Game PK B #38 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Game BK #9 CARBON Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Game PK B #34 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Game BK #11 CORAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-15 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Game PK B #37 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Game BK #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Game PK B #33 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Game BK #10 MAROON Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-16 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Game PK B #36 SKY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Game BK #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Game PK B #30 MAROON Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Game BK #9 CARBON Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field G-01 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #4 SKY Game G3-4 #6 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Game B3-4 #10 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #3 PURPLE Game B3-4 #4 SKY Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Game B3-4 #10 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Game B3-4 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field G-02 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Game G3-4 #5 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Game B3-4 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Game G3-4 #6 FOREST Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Game G3-4 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #6 GREY Game B3-4 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field G-03 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Game G3-4 #8 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #1 ROYAL Game B3-4 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Game G3-4 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Game B3-4 #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field G-04 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Game G3-4 #7 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #2 NAVY Game B3-4 #5 YELLOW Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Game G3-4 #5 BLACK Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Game B3-4 #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
 Sun 06/02/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 8:00a 9:00a  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament MNKxx - Mankato Tonka Splash Game 4: MMSW #3, 6421 Hazeltine Blvd, Excelsior  CI 
9:30a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Tournament Crow River 9U Girls CCU Away Team-White Jersey; Freeman F1; 6000 Eureka Rd, Shorwd  KN 
9:45a 11:00a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament EAST RIDGE 07G EAST RIDGE St. Croix Cup Tournament; Lucy Winton Bell #8  AV 
10:30a 11:30a  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament Mason City 6000 Eureka Rd Excelsior, MN 55331  TK 
11:45a 12:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament  Hold for Potential Championship Game  CI 
2:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Tournament Bloomington Mega Cup vs. St. Paul Blackhawks (Field #4)  JG 
2:15p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament  Playoff Finals- TENTATIVE  TK 
2:45p 4:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament  Championship Game (if we qualify). Lucy Winton Bell #8  AV 
3:00p 4:30p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  Championship Game - Johnny Cake Park - B Center   CJ 
4:30p 5:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Tournament Bloomington Mega Cup vs. New Prague Soccer Club (Field #9)  JG 
AWAY GAME, TBD 8:00a 9:30a  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament Hudson Location: Minnetonka High School-Grass #9  NO 
9:15a 10:45a  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Maplebrook Soccer 26B - Bring Both Jerseys - Arrive 45 mins prior in Maple grove  KS 
10:55a 12:15p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Tournament Cottage Grove At Freeman Park, field 3  EO 
10:55a 11:55a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game  Edina U9 boys   KT 
11:30a 1:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  Owatonna @ Johnny Cake Ridge - B Center    
12:15p 1:45p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament **TBD** Placeholder for Champ game / Location: Lone Lake #1  NO 
12:30p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament **TBD** Placeholder for Final game of Jr. State Cup/LT Sport in EP-2  NO 
1:00p 2:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament  Championship game.MMW#2. Arrive 12:15. Wear white.  EM 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Tournament  Lifetime: Final or Consolation Game depending on Sat Results  JJ 
CCU25-27 BluffPrk Campus 4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 4:00p 5:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice  Due to ODP, Injuries and Finals  JT 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    CI 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU13-16 CityCntr Campus 3:30p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Practice    BN 
CCU17-20 McKnight Campus 2:30p 3:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
2:30p 3:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
3:45p 5:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
5:30p 6:30p  >CCUD Summer> CCUD Summer Practice    MM 
CCU43-49 CMS North Campu 4:15p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Team Building  Team volunteer oportunity  JJ 
6:45p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    AV 
CCU46-CMS G 6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    JA 
Chaska, Rec CMS Turf- A 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Black Game Red   KC 
5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Purple Game Green   KC 
Chaska, Rec CMS Turf- B 6:15p 7:30p  >Summer Adult Team - League 1> Blue Game Orange   KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 10:00a 11:00a  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice    RS 
3:00p 4:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice  Added practice to make up for Monday  KC 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice    SW 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    TVE 
7:30p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD 
CCU06-Diethelm 1:00p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Game Lakeville Soccer Club B14 Field 6  EC 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice    MM 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game WBL White Bear Lake Orange Premier  LG 
CCU07-Diethelm 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game Eagan Reschedule from 5/21  AE