The mission of CC United Soccer Club is to foster, promote, and perpetuate the game of soccer for youth in the communities of Carver, Chanhassen, Chaska, Victoria and surrounding communities.

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 05/13/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Game  vs: STMA-Sherk, STMA Middle School East, Field 8, St. Michael   MM 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Game Orono Westonka Orono Intermediate School Field 10  TVE 
6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game Force Soccer Zane Sports Park; Field 4; wear light jersey  AC 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Game Salvo SC President Cup - Coon Rapids Soccer Complex  JK 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Tournament MTA O3 Elite Sand Creek Park  LG 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Game  @Waconia High School Field G  RM 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Game Tonka United 05 G Select Red Big Willow Field 11522 Minnetonka Blvd Minnetonka, MN  MC 
8:00p 9:15p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Keliix Intra G14 - C2 Blake Middle School - Field 1  MI 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Game Waconia Waconia High School Field F; 1400 Community Dr., Waconia, MN  CI 
Carver, CCU53-Ironwood Park 8:00p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice  Light Training session   JT 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    CI 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice  Joint Practice with Girls U18-C2  NO 
CCU01-03 BandimereCampus 7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-04 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #8 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #23 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #24 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #27 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #31 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field C-15 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #40 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
5:45p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice    RS 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Practice    BN 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game Orono Westonka Soccer Club reschedule from 7/3  TK 
CCU09-Diethelm 7:10p 8:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game STMA Time changed to 7:10 PM kickoff due to ref availability.   JJ 
 Tue 05/14/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Game STMA F17,Warm-up at 5:30 pm, Gutzwiller Park: Kady Ave NE, St Michael  KN 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game  Rockford High School  MH 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Game Tonka Fusion Elite Wayzata High School Turf Fields, Field 2  EC 
6:30p 8:10p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Game SANxx - St Anthony Natl Sports Center 1700 105th Ave NE Blaine, 55449 field H4  BBJ 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Game North East United Hazelwood Complex - field 1 - arrive 30 minutes early  NO 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Game MapleBrook Soccer Assoc Maple Grove Middle School-11A:7000 Hemlock Ln N Maple Grove, MN  BBJ 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game  vs. Tonka Fusion Elite - Coon Rapids Soccer Complex - Field 3  NS 
CCU01-03 BandimereCampus 6:30p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice    DVA 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U19 C1 Game    SD 
CCU13-16 CityCntr Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
CCU13-City Cntr. 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
CCU15-City Cntr 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Game STMA Warmup Starts 5:30pm - Bring both jerseys  PH 
CCU04-Clover Rdg 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Game Waconia Soccer Club   CJ 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game Maplebrook Clover Ridge #4  AE 
CCU17-20 McKnight Campus 5:15p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice    KH 
5:15p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice  Time changed due to coach availability -- we're combining w/ C2  JJ 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice    CI 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Practice  bring practice jerseys!!  TK 
6:45p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Practice    KH 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    AV 
CCU46-CMS G 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice    JA 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    JA 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-12 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #32 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #2 NAVY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field G-03 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #10 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Practice    KS 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Game Waconia Updated with confirmed time and field  CJ 
CCU08-Diethelm 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Game Orono- Weston Please arrive 45 before kickoff to warm up   SW 
 Wed 05/15/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game  1400 Community Dr., Waconia, MN 55387, fld. F  JJ 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Game Crow River S - B09 Christ Community Lutheran School, Watertown, MN Field 1  AV 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Game Orono Westonka Hilltop Elementary - Field 1  NL 
6:15p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Game Rochester Fuad Mansour Sports Complex-M03/ Collegeview Rd E, Rochester, MN  GS 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Game STMA United Gutzwiller Park - Field 18 - WHITE jersey  KS 
7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Fusion Navy Wayzata HS turf, Field 1  RS 
AWAY GAME, TBD 6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game MTA 05G ECNL/C1 Academy of Holy Angels - Field 00  NS 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    CI 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU13-16 CityCntr Campus 5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
CCU15-City Cntr 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game Orono-Westonka Soccer Club - B09 Orono-Westonka Soccer Club - B09  KT 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:45p 9:25p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game St Anthony Please arrive 30 min prior to game-Clover Ridge Field 4  MD 
CCU04-Clover Rdg 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Game MUS-Mpls United   TVE 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
5:30p 6:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
6:45p 8:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #6 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice    AC 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Scrimmage    EM 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game WRCxx - Wright County Home game vs. WRC-G15-Reierson  BL 
CCU07-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Practice    MC 
 Thu 05/16/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Game STMA - Auger Gutzwiller Park - Field #19  AB 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Game NPSxx - New Prague New Prague High School, Field 2; 100 12th St NW, New Prague, MN  CI 
Carver, CCU53-Ironwood Park 7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MW 
CCU01-03 BandimereCampus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice    CJ 
6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice  ** LOWER FIELD ** we will meet by field 2 and walk down  DN 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Game Sporting St Croix Academy Blue   DVA 
CCU13-16 CityCntr Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
CCU14-City Cntr 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Game Keliix-Intra City Center Park, Chanhassen  EO 
6:45p 7:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Game Orono-Weston - G09 Make-up Game from 4/30, arrive 30 minutes prior to game start   KN 
CCU15-City Cntr 5:30p 6:20p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Game  vs. Wright County - Martinez  JG 
CCU04-Clover Rdg 7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Game Waconia please arrive 45 mins early and bring both jerseys  KS 
CCU17-20 McKnight Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Practice    BBJ 
CCU42-CMS C 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice    CI 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
7:15p 8:15p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice  Kids will have stretching for 10-15 minutes after practice   SW 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice Girls U10 Gold   RM 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice    AE 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
CCU06-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice    MM 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Game North Metro Three Rivers vs. North Metro Three Rivers - Field 8 - arrive 30 minutes early  NO 
 Fri 05/17/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
17th Ave Sports Center 5:30p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament Lakeville Red Oak Elementary School; Field 19 7700 Old Carriage Ct  AB 
Away Game, AWAY GAME 5:00p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game TBD Field 2, 27th Ave Sports Complex, 2600 17th Ave E Shakopee  RS 
6:30p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Tournament Park Valley 17th Ave Sports Complex - Field 1  CI 
6:45p 7:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament  17th Ave Sports Complex 2600 E 17th Ave, Shakopee Warmup 6:15   PH 
6:50p 8:05p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament Tonka Academy 1 Eagle Creek, field 24. 6855 Woodward Ave, Shakopee  AV 
AWAY GAME, TBD TBD   >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Tournament  MN Presidents Cup, May 17-19 (semi's and championships)  LG 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Tournament  Shakopee Cup Tournament field location Green Meadows  MH 
5:15p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Tournament  vs. Lakeville U14C3 - Shakopee West Jr High, Field 9  MM 
5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Tournament Shakopee Soc - B12 Shakopee- 17th avenue sports complex   SW 
6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Tournament  6855 Woodward Ave. Field #25 wear BLACK and pack gray  DN 
6:30p 7:40p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament Tonka United 17th Ave Sports Complex Field 2  CJ 
6:30p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  Shakopee Cup - against Great River @Green Meadows Park, Shakopee  CJ 
6:45p 7:45p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Shakopee Tournament 17th Avenue Sports Complex   RM 
9:30p 10:30p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Tournament  Coon Rapids Soccer Complex 1705 111th Ave NW Field 3  MD 
CCU04-05 CloverRdgCampus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
CCU17-20 McKnight Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice    JJ 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Practice     
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
7:15p 8:15p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice    JK 
 Sat 05/18/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
17th Ave Sports Center 2:40p 3:55p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament St. Michael - Albertville Eagle Creek; Field 24 6855 Woodward Ave  AB 
National Sports Center 2:00p 3:10p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game  vs. MapleBrook SC ; Field U1-S  NS 
Away Game, AWAY GAME 8:00a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Boys 14 Shakopee west Jr. HIgh - Bring both jerseys arrive 30 mins early  KS 
9:15a 10:15a  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament Salvo SC 17th Avenue Sports Complex, 2600 East 17th Avenue, Shakopee - 6d  MAD 
9:30a 11:00a  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Edina Field 7, 27th Ave Sports Complex, 2600 17th Ave E Shakopee  RS 
11:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Tournament CC United - BU09 Gold 2 Flying Cloud Field #37 - HOME Team - Wear BLACK  KS 
11:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tournament Lakeville Soccer Club Flying Cloud #34  NL 
11:45a 12:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament  17th Ave Sports Complex Shakopee Warmup 11:15am  PH 
12:00p 1:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament Waconia Soccer Club Junior State Cup in Rochester - Fuad Mansour - field MO2N  NO 
1:00p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Tournament Urban Ventures Athletics Flying Cloud Field #36 - AWAY Team - Wear WHITE  KS 
1:00p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tournament Bloomington Flying Cloud #35  NL 
1:30p 2:40p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Tournament Eclipse Select Fuad Mansour Field M06; wear light jersey  AC 
2:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament Tonka United Cedar Ridge  TK 
2:40p 3:55p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament East Ridge SC Girls 17th Ave Sports Complex, field 3b. 2600 East 17th Ave, Shakopee  AV 
2:40p 3:50p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament STMxx - St Michael Albertville Shakopee Cup - Red Oak Elementary, 7700 Old Carriage Ct  CI 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Tournament Eden Prairie SC Flying Cloud Field #37 - AWAY Team - Wear WHITE  KS 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tournament 10 Boys Academy Langva Flying Cloud #35  NL 
3:30p 4:45p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Tournament HFCxx - Hastings 17th Ave Sports Complex - Field 7  CI 
4:45p 5:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament Fusion 17th Avenue Sports Complex, 2600 East 17th Avenue, Shakopee - 6d  MAD 
5:00p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Rochester Field 25, Eagle Creek Elementary 6855 Woodward Ave Shakopee  RS 
5:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Other  Team Dinner at Pablos in Shakopee  CI 
6:40p 7:50p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament SSAxx - Shakopee Shakopee Cup - Tahpah Park, 1490 Adams St S  CI 
8:00p 9:15p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Tournament Pool A Team 4 1821 111th Ave NW Coon Rapids, MN 55433 Field 5  BBJ 
11:30p 12:30a  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament Prior Lake Cedar Ridge  TK 
AWAY GAME, TBD TBD   >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Tournament  Eden Prairie Spring Cup Tournament - Flying Cloud Fields  AV 
TBD   >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament  EPSC SPRING TOURNAMENT- dates/times TBD  TK 
9:20a 10:35a  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Tournament BLOOMINGTON Shakopee- Eagle Creek  SW 
9:30a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Tournament  Coon Rapids Soccer Complex 1705 111th Ave NW Field 3  MD 
11:00a 12:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Tournament BLOOMINGTON 3100 Thrush St. Field #28 wear GRAY pack black  DN 
11:00a 12:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Tournament  Shakopee Cup field Shakopee Jr High School  MH 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament New Prague Shakopee Cup against New Prague @ Shakopee HS  CJ 
1:20p 2:35p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament Euro FC Blue Eagle Creek Field #24. Be ready 45 mins before game time.  EM 
2:00p 3:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament Force U16C2 Coon Rapids: 1821 111th Ave. NW Field #1  TVE 
2:40p 3:55p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Tournament  Shakopee - 17th Ave. Sports Complex   SW 
3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Tournament Southern Minnesota Select 1821 111th Ave NW Coon Rapids, MN 55433 Field 5  BBJ 
4:45p 5:45p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Shakopee Tournament 17th Avenue Sports Complex  RM 
5:20p 6:35p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament SSA Boys State 17th Ave Sports Complex #3b. Be ready 45 mins before game time.  EM 
6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Tournament  vs. Eurom FC U14C3, Shakopee West Jr High, Field 12  MM 
6:30p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Crow River S Green Meadows SSA - Arrive 30 mins early bring both jerseys  KS 
6:30p 7:40p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament CMYSA Lock Coon Rapids: 1821 111th Ave. NW Field #1  TVE 
6:30p 7:40p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament BYSA Shakopee West Jr High Field 10  CJ 
CCU01-03 BandimereCampus 10:45a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    NO 
4:30p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament  President's Cup SemiFinals (if we make) 4:30 or 6:00 pm TBD  J K 
CCU13-16 CityCntr Campus 8:30a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
Indoor - CMS East Gym 8:00a 8:15a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #6 FOREST Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:00a 8:15a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:00a 8:15a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:00a 8:15a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #6 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:15a 8:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:15a 8:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:30a 8:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:30a 8:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:30a 8:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:30a 8:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:45a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:45a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #10 NAVY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:00a 9:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Pictures  Change to 5/18 per Coach S  KC 
9:15a 9:30a  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:15a 9:30a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:15a 9:30a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:30a 9:45a  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:30a 9:45a  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Pictures  Rescheduled time updated  KC 
9:30a 9:45a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:30a 9:45a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #10 NAVY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:45a 10:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:45a 10:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:45a 10:00a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:45a 10:00a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:00a 10:15a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:00a 10:15a  >Boys Grade 1> B1 #3 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:00a 10:15a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Pictures  Rescheduled time updated  KC 
10:15a 10:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:15a 10:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:15a 10:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:15a 10:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:30a 10:45a  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:30a 10:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #23 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:30a 10:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:45a 11:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:45a 11:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:45a 11:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:00a 11:15a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:00a 11:15a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:00a 11:15a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:45a 12:00p  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:45a 12:00p  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:45a 12:00p  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:45a 12:00p  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:00p 12:15p  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:00p 12:15p  >Girls Grade 2> G2 #6 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:00p 12:15p  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:15p 12:30p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #10 NAVY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:15p 12:30p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:15p 12:30p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:15p 12:30p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:30p 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:30p 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:30p 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:30p 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:45p 1:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Pictures  No Cleats in Gym  KC 
1:00p 1:15p  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
1:00p 1:15p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
1:00p 1:15p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
Rec CMS Field B-01 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Game G1 #9 CORAL   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Game G1 #10 NAVY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Game B1 #12 NAVY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Game B1 #11 CORAL   KC 
Rec CMS Field B-02 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Game G1 #3 PURPLE   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #5 YELLOW Game B1 #3 PURPLE   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Game B1 #10 MAROON   KC 
Rec CMS Field B-03 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Game G1 #2 NAVY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #6 GREY Game B1 #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field B-04 9:15a 10:15a  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Game G1 #1 ROYAL   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Game B1 #1 ROYAL   KC 
Rec CMS Field B-05 8:00a 9:00a  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Game B2 #6 GREY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Game G2 #6 GREY   KC 
Rec CMS Field B-06 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Game B2 #3 PURPLE   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Game G2 #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field B-07 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #8 FOREST Game B2 #1 ROYAL   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Game G2 #1 ROYAL   KC 
Rec CMS Field B-08 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Game B2 #4 SKY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Game G2 #4 SKY   KC 
Rec CMS Field C-01 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Game PK A #6 GREY   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Game GK #6 GREY   KC 
Rec CMS Field C-02 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Game PK A #3 PURPLE   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Game GK #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-05 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #24 SKY Game PK B #32 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-06 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Game PK B #23 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-07 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Game PK A #1 ROYAL   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #5 YELLOW Game GK #4 SKY   KC 
Rec CMS Field C-08 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Game PK A #4 SKY   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #8 CORAL Game GK #1 ROYAL   KC 
Rec CMS Field C-09 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Game PK B #40 NAVY   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Game BK #12 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-10 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Game PK B #31 CORAL   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Game BK #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-11 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #27 BLACK Game PK B #21 ROYAL   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Game BK #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-12 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Game PK B #22 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-13 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Game PK B #33 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-14 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Game PK B #30 MAROON   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Game BK #1 ROYAL   KC 
Rec CMS Field C-15 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Game PK B #39 CORAL   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Game BK #11 CORAL   KC 
Rec CMS Field C-16 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Game PK B #29 CARBON   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Game BK #10 MAROON   KC 
Rec CMS Field G-01 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Game G3-4 #6 FOREST   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Game B3-4 #10 NAVY   KC 
11:30a 12:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Game B3-4 #9 CARBON   KC 
Rec CMS Field G-02 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Game G3-4 #4 SKY   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Game B3-4 #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field G-03 9:45a 10:45a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Game G3-4 #5 BLACK   KC 
11:30a 12:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #6 GREY Game B3-4 #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field G-04 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Game G3-4 #8 NAVY   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Game B3-4 #1 ROYAL   KC 
Chaska, Rec- McKnight 1 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Game G5-7 #10 NAVY   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Game G5-7 #2 RED   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Game G5-7 #9 CORAL   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Game B5-7 #3 PURPLE   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Game B5-7 #10 NAVY   KC 
Chaska, Rec- McKnight 2 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Game G5-7 #3 PURPLE   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Game G5-7 #1 ROYAL   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Game B5-7 #1 ROYAL   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Game B5-7 #2 NAVY   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Game B5-7 #9 CARBON   KC 
Indoor - W St Paul Dome 4:45p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Tournament Salvo SC 05B East Steel C1 1655 Livingston Ave, West St Paul 55118, PC Semi-Final  EC 
 Sun 05/19/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
17th Ave Sports Center 9:20a 10:35a  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament Cottage Grove 17th Ave Sports Complex; Field 5   
2:40p 3:55p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament **TBD** Championship Game if win Bracket; 17th Ave Complex Field 3b   
National Sports Center 10:00a 11:10a  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game  vs. NM/TR -- Field U1-S  NS 
Away Game, AWAY GAME 8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Tournament **TBD** Potential semi-final; 17th Ave Sports Complex, field 7  CI 
10:40a 11:50a  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament MNKxx - Mankato Shakopee Cup - 17th Avenue Sports Complex, 2600 East 17th Ave  CI 
11:00a 12:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament Minneapolis United Junior State Cup in Rochester - Fuad Mansour - field MO2N  NO 
11:45a 12:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament  Shakopee 17th Ave Sports Complex 11:15am Warm up   
12:30p 1:40p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Tournament Maplebrook Watson Field 2S; wear dark jersey  AC 
2:00p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Tournament  Potential Championship Game; 17th Ave Complex, field 7  CI 
2:40p 3:50p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament  Hold for Potential Championship Game  CI 
3:30p 4:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament SSA GU9 Maroon 17th Avenue Sports Complex, 2600 East 17th Avenue, Shakopee - 6b  MAD 
AWAY GAME, TBD TBD   >Boys Competitive> Boys U12 C3 Tournament  Shakopee Tournament   SW 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament Shakopee Shakopee Cup against Shakopee U15 C2 State team at 17th Ave Comp  CJ 
8:00a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Tournament  Shakopee Cup 17th Ave Sports complex  MH 
9:30a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Tournament  Coon Rapids Soccer Complex 1705 111th Ave NW Field 5  MD 
11:00a 12:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Tournament  200 Tenth Ave East Field #12 wear GRAY pack black  DN 
11:00a 12:10p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament STMA Shakopee West Jr High Field 10  CJ 
2:00p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament **TBD** Championship Game @ 17th Ave Sports Complex  CJ 
2:00p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game **TBD** Shakopee Cup - POTENTIAL Championship Game   LS 
2:00p 3:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Waconia game is cancelled due  KS 
3:30p 4:30p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Game cancelled due to weather  RM 
CCU25-27 BluffPrk Campus 4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KC 
4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
CCU01-03 BandimereCampus 4:30p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament  President's Cup SemiFinals (if we make) 4:30 pm   J K 
CCU17-20 McKnight Campus 2:30p 3:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    KC 
3:45p 5:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    KC 
5:30p 6:30p  >CCUD Summer> CCUD Summer Practice    KC 
Chaska, CCU39 - CMS Turf 2:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Team Building  volunteer opp cancelled due to field closure  JJ 
5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    KC 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    KC 
CCU46-CMS G 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice    KC 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    KC 
CCU06-Diethelm 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game Maplebrook SC-GUC2 Bauman   KC 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice    KC 
CCU07-Diethelm 6:00p 7:50p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Game **TBD** State Cup Game. Opponent Winner of Playin Game  KC