The mission of CC United Soccer Club is to foster, promote, and perpetuate the game of soccer for youth in the communities of Carver, Chanhassen, Chaska, Victoria and surrounding communities.

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 02/18/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Indoor - Victoria FldHse 6:30p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Other  Strength and Conditioning Class With Mandy  MI 
 Tue 02/19/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Indoor - Dist 112 Dome 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice  Field B2  AC 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice  Field B1 District 112 Dome  AB 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice    MW 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice  Field #C1  CI 
6:00p 7:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training  Field B  KC 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice  Field B1  MM 
7:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
7:00p 8:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training  Field B  KC 
8:00p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice  B1  DVA 
8:00p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice  Field B2  GS 
 Wed 02/20/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Indoor - Dist 112 Dome 6:45p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice  fitness prior to practice  KC 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Practice  Field A1  KC 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice  Field B1  KC 
 Thu 02/21/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Indoor - Dist 112 Dome 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Indoor Practice  B2. Arrive 15 mins early. Stay 15 mins after for conditioning.  EM 
6:00p 7:20p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice  conditioning last 20 minutes of practice  CJ 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice  Field #A1  CI 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    DN 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice  Field B1  AV 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice  Field A2  MM 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice  B2 - warm up on the track at 6:45 pm   JK 
 Sat 02/23/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 1:50p 2:20p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament Blaine Orono Activity Center  KC 
3:00p 3:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament Edina Orono Activity Center  KC 
4:25p 4:55p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament Blaine Orono Activity Center  KC 
5:15p 5:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament Orono Westonka Soccer Club Orono Activity Center  KC 
Indoor - Dist 112 Dome 7:45a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice    SW 
8:00a 9:00a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice  Field B1  KS 
8:00a 9:00a  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
8:00a 9:00a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice  Field B1  MM 
8:00a 9:00a  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training  Field A2  MM 
9:00a 10:00a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice  Field A1  AV 
9:00a 10:00a  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice  Field B2  MAD 
9:00a 10:00a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Practice  Field B2  KN 
9:00a 10:00a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice  Field B1  JG 
9:00a 10:00a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
9:00a 10:00a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice    MM 
9:00a 10:00a  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training  Field A2  MM 
10:00a 11:00a  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice  Field B2  MM 
10:00a 11:00a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Practice  **Field B2 - Bring Cleats, Ball and Water  PH 
10:00a 11:00a  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    NO 
10:00a 11:00a  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Practice  District 112 Dome- Field B1  TK 
10:00a 11:00a  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice  Field A2  GS 
11:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice  Field A2, wear cleats  JJ 
11:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Indoor Practice  Field A1  MC 
11:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Scrimmage  Playing Boys Keliix U12-C1 / Field B / arrive 10:30am  NO 
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #1 Purple Game PK/K #16 Red Field A-1   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #2 Gold Game PK/K #14 Grey Field A-2   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #3 Black Game PK/K #13 Orange Field A-3   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #9 Purple Game PK/K #8 Red Field A-5   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #10 Gold Game PK/K #7 Green Field A-6   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #11 Black Game PK/K #6 Grey Field A-7   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #12 Blue Game PK/K #5 Orange Field A-8   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #4 Blue Game PK/K #15 Green Field A-4  KC 
12:00p 1:00p  >Grade 1-2> G1-2 #1 Purple Game G1-2 #8 Red Field B-1   
12:00p 1:00p  >Grade 1-2> G1-2 #2 Gold Game G1-2 #7 Green Field B-2   
12:00p 1:00p  >Grade 1-2> G1-2 #3 Black Game G1-2 #6 Grey Field B-3   
12:00p 1:00p  >Grade 1-2> G1-2 #4 Blue Game G1-2 #5 Orange Field B-4   
12:00p 1:00p  >Grade 3-4> G3-4 #3 Black Game G3-4 #6 Green Field C-1   
12:00p 1:00p  >Grade 3-4> G3-4 #4 Orange Game G3-4 #1 Purple Field C-2   
12:00p 1:00p  >Grade 3-4> G3-4 #5 Grey Game G3-4 #2 Gold Field C-3   
1:00p 2:00p  >Grade 5-7> G 5-7 #2 Gold Game G 5-7 #4 Blue Field A-1  KC 
1:00p 2:00p  >Grade 5-7> G 5-7 #3 Black Game G 5-7 #1 Purple Field A-2  KC 
Indoor - Champions Hall 1:00p 2:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
1:00p 2:15p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    TVE 
1:00p 2:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  B2  MW 
1:00p 2:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice  Field #A1  CI 
1:00p 2:15p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice  Field #B1  CI 
1:00p 2:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
2:15p 3:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Indoor Practice  A2. Arrive 15 mins early.  EM 
2:15p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice  A1  DVA 
2:15p 3:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice    CJ 
2:15p 3:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
2:15p 3:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice  Field B2  MM 
3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice  Field B1  AC 
3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice  B2  BL 
3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Indoor Practice   A2  JK 
3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Indoor Practice  Field C2  BBJ 
3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice  A1  MM 
4:45p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Practice    LG 
4:45p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    DN 
4:45p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice  Field C1  AE 
4:45p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice  Field A2  MM 
4:45p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    JT 
4:45p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Practice    SF 
Maple Grove, Indoor - Maple Grove Dom 4:30p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Scrimmage  9800 Fernbrook Lane N, Maple Grove MN 55369  BN 
 Sun 02/24/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 8:15a 8:55a  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament   Orono Activities Center 795 Old Crystal Bay Road North Orono  JK 
8:50a 9:20a  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Tournament   Orono Activities Ctr. 795 Old Cyrstal Bay Rd. N. Court 5   RS 
8:50a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Futsal League   Arrive 30 min.before game 795 Old Crystal Bay Road North, Orono  CJ 
10:00a 10:40a  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Futsal League  Orono Activity Center Court 4 - Winter Melt Futsal Tournament  CJ 
10:00a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Tournament Orono Westonka Soccer Club  Orono Activities Ctr. 795 Old Cyrstal Bay Rd. N, Orono, Court 1  RS 
10:35a 11:25a  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament  Orono Activity Center - Game 3   JK 
11:10a 11:50a  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Futsal League  Orono Activity Center Court 3 - Winter Melt Futsal Tournament  CJ 
11:10a 11:40a  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Tournament Alchemy  Orono Activities Ctr. 795 Old Cyrstal Bay Rd. N, Orono, Court 5  RS 
11:45a 12:35p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament  Orono Activities Center - Final Game   JK 
12:10p 12:40p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Tournament SEED GAME  Orono Activities Ctr. 795 Old Cyrstal Bay Rd. N, Orono   RS 
AWAY GAME, TBD 9:25a 10:05a  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament  Orono Futsal Tournament - Game 2   JK 
12:30p 1:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament OWSC Orono Activity Center. Please arrive by 12:00pm   TVE 
2:00p 2:40p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament  Orono Activity Center  TVE 
2:00p 2:40p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Tournament Alchemy Orono Activity Center Court 2   DVA 
3:30p 4:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament  Orono Activity Center  TVE 
3:30p 4:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Tournament Fusion Orono Activity Center Court 2   DVA 
5:00p 5:40p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Tournament OWSC Orono Activity Center Court 2   DVA 
6:10p 6:50p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Tournament TBD Championship game Court 1   DVA 
Indoor - Dist 112 Dome 9:30a 11:00a  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Scrimmage  Full Field Scrimmage vs. Tonka U14 C1  NS 
11:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Scrimmage REV Against Salvo Steel (formerly Rev) ARRIVE BY 10:45 for warmups!  KC 
2:00p 3:00p  >CCUD> CCUD Winter Other    MM 
Indoor - Pioneer Ridge 6:45p 7:45p  >Other> U9/10 Coaches Coach Training    JT 
7:45p 9:00p  >Other> U11/12 Coaches Coach Training    JT 
Indoor - Victoria FldHse 12:00p 1:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Futsal League    EM 
12:00p 1:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Futsal League    SW 
12:00p 1:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Futsal League  Futsal  CI 
12:00p 1:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Practice  Futsal/Indoors: 8475 Kochia Ln, Victoria, MN 55386  TK 
12:00p 1:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Futsal League    NO 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Futsal League    AV 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Futsal League    AC 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice  Futsal, NO Cleats  JJ 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Futsal League    BBJ 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Futsal League    AB 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Optional Pick-Up Games  Optional: Pick-up Futsal  CI 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Futsal League    SF 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Futsal League    CJ 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Futsal League Futsal League   EC 
4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Futsal League    DN 
4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Futsal League    MM 
4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Futsal League  Pick up games organized by CCU Staff   MC 
4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Futsal League  Pick-up Games  MM 
5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Futsal League    MM 
5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Futsal League  Organize your own pick up game  BBJ 
5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Futsal League    BL 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Futsal League  U13+ organized pick-up games supervised by CCU staff  GS 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Futsal League    MH 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Futsal League  pick up games/no cleats  TVE