The mission of CC United Soccer Club is to foster, promote, and perpetuate the game of soccer for youth in the communities of Carver, Chanhassen, Chaska, Victoria and surrounding communities.

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 01/21/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Indoor - Dist 112 Dome 8:00p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice    AE 
8:00p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice  B2  BL 
8:00p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Practice    LG 
8:00p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Practice  Field A1  BN 
8:00p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    TVE 
8:00p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice  Field C1  MM 
 Tue 01/22/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Indoor - Dist 112 Dome 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice  Field B2  AC 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice  Field A1 District 112 Dome  AB 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice  Field #B1  CI 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice    MW 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice  Field A2  GS 
6:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Team Meeting  We will find a spot inside the dome to meet.   NS 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice  Field A1  MM 
7:00p 8:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training  Field A2  MM 
8:00p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice  A1  DVA 
8:00p 9:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training  Field A2  MM 
 Wed 01/23/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Other  Optional Winter Park Event  CI 
Indoor - Dist 112 Dome 6:45p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice  fitness prior to practice  JT 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice  Field B1  MM 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Practice  Field A1  BN 
8:00p 9:00p  >Winter Adult League>2019 Winter Adult League> Black Game Red Field A  KC 
8:00p 9:00p  >Winter Adult League>2019 Winter Adult League> Purple Game Green Field B  KC 
 Thu 01/24/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Indoor - Dist 112 Dome 6:00p 7:20p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice  conditioning last 20 minutes of practice  CJ 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Indoor Practice  B2. Arrive 15 mins early. Stay 15 mins after for conditioning.  EM 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice  Field #A1  CI 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice  Field B1  AV 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice  B2  JK 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice  Field A2  MM 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    DN 
 Sat 01/26/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Indoor - Dist 112 Dome 8:00a 9:00a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice  Field B1  MM 
8:00a 9:00a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice  Field B1  KS 
8:00a 9:00a  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
8:00a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice  Team meeting at 9 a.m. following practice. 1 parent must attend  SW 
8:00a 9:00a  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training  Field A2  MM 
9:00a 10:00a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice  Field A1  AV 
9:00a 10:00a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Practice  Field B2  KN 
9:00a 10:00a  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice  Field B2  MAD 
9:00a 10:00a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice  Field B1  JG 
9:00a 10:00a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
9:00a 10:00a  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training  Field A2  MM 
10:00a 11:00a  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice  Field B2  MM 
10:00a 11:00a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Practice  **Field B2 - Bring Cleats, Ball and Water  PH 
10:00a 11:00a  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice  Field A2  GS 
10:00a 11:00a  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Practice  District 112 Dome- Field B1  TK 
11:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Indoor Practice  Field A1  MC 
11:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice  Field A2, wear cleats  JJ 
11:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Scrimmage  Opponent TBD; Field B  CI 
11:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Scrimmage Boys U11 C2-1 Field B - Please arrive 30 minutes early for warm-up  NO 
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #4 Blue Game PK/K #8 Red Field A-1   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #14 Grey Game PK/K #10 Gold Field A-7   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #7 Green Game PK/K #1 Purple Field A-4   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #5 Orange Game PK/K #3 Black Field A-2   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #6 Grey Game PK/K #2 Gold Field A-3   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #12 Blue Game PK/K #16 Red Field A-5   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #13 Orange Game PK/K #11 Black Field A-6   
12:00p 1:00p  >Pre-K/ Kindergarten> PK/K #15 Green Game PK/K #9 Purple Field A-8   
12:00p 1:00p  >Grade 1-2> G1-2 #5 Orange Game G1-2 #3 Black Field B-2   
12:00p 1:00p  >Grade 1-2> G1-2 #7 Green Game G1-2 #1 Purple Field B-4   
12:00p 1:00p  >Grade 1-2> G1-2 #6 Grey Game G1-2 #2 Gold Field B-3   
12:00p 1:00p  >Grade 1-2> G1-2 #4 Blue Game G1-2 #8 Red Field B-1   
12:00p 1:00p  >Grade 3-4> G3-4 #5 Grey Game G3-4 #3 Black Field C-2   
12:00p 1:00p  >Grade 3-4> G3-4 #4 Orange Game G3-4 #6 Green Field C-1   
12:00p 1:00p  >Grade 3-4> G3-4 #2 Gold Game G3-4 #1 Purple Field C-3   
1:00p 2:00p  >Grade 5-7> G 5-7 #2 Gold Game G 5-7 #3 Black Field A-2  KC 
1:00p 2:00p  >Grade 5-7> G 5-7 #1 Purple Game G 5-7 #4 Blue Field A-1  KC 
Indoor - Champions Hall 1:00p 2:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Indoor Practice  Field A2  AC 
1:00p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice  Field #B1  CI 
1:00p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
1:00p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    TVE 
1:00p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice  60 min practice  LS 
1:00p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  B2  MW 
2:00p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice  Field C2 Champions Hall  AB 
2:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice  Note Special Time  CJ 
2:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
2:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice  Field B2  MM 
2:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice  A1  DVA 
2:15p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Indoor Practice  A2. Arrive 15 mins early. **note different end time**  EM 
Indoor - W St Paul Dome 1:15a 2:15a  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Tournament  Eclipse Winter College Showcase Tournament - Dakota Alliance  LG 
7:30p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Tournament  Eclipse Winter College Showcase Tournament - Iowa Rush  LG 
 Sun 01/27/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Chaska, CCU39 - CMS Turf 11:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Scrimmage  Scrimmage Chaska dome. Arrive 10:30am  TVE 
Indoor - Dist 112 Dome 11:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Scrimmage  Placeholder for Potential Scrimmage To Be Scheduled  CJ 
12:00p 1:00p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Scrimmage  Opponent TBD  BN 
12:00p 1:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Scrimmage  Girls U19 Premier   DVA 
2:00p 3:00p  >CCUD> CCUD Winter Other    MM 
Indoor - Pioneer Ridge 6:00p 7:15p  >Other> U13+ Coaches Coach Training    KC 
7:15p 8:30p  >Other> U9/10 Coaches Coach Training    KC 
7:15p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Indoor Practice    KC 
Indoor - Victoria FldHse 12:00p 1:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Futsal League    EM 
12:00p 1:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Futsal League  Futsal  CI 
12:00p 1:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Futsal League    NO 
12:00p 1:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Practice  Futsal/Indoors: 8475 Kochia Ln, Victoria, MN 55386  TK 
12:00p 1:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Futsal League    SW 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Futsal League    AV 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice  Futsal, NO Cleats  JJ 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Futsal League    AC 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Futsal League    AB 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Futsal League    BBJ 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Futsal League    SF 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Optional Pick-Up Games  Optional: Pick-up Futsal  CI 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Futsal League    CJ 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Futsal League Futsal League   EC 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Futsal League  Pick-up Games  MM 
4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Futsal League    MM 
4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Futsal League    MI 
4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Futsal League  Pick up games organized by CCU Staff   MC 
4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Futsal League  Pick up Futsal game   JK 
4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Futsal League  Pick-up Games  MM 
5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Futsal League  Organize your own pick up game  BBJ 
5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Futsal League    BL 
5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Futsal League    MM 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Futsal League  U13+ organized pick-up games supervised by CCU staff  GS 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Futsal League    MH 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Futsal League    DVA 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Futsal League  pick up games/no cleats  TVE 
Indoor - W St Paul Dome 7:30a 8:30a  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Tournament  Eclipse 03  LG