Mon 07/08/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
CCU25-Bluff Park 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Game Waconia Field location change to Bluff Park  MM 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice  Joint Practice with Girls U18-C2  NO 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice Boys U17 C1   JT 
CCU01-03 BandimereCampus 6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Scrimmage    J K 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    DN 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice    KH 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Practice    KH 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice    SW 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice    AC 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    TVE 
7:30p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD 
 Tue 07/09/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
CCU25-27 BluffPrk Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Practice    PH 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Team Party  Team party with the other U10 team after our game  EO 
CCU25-Bluff Park 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Scrimmage Boys U09 Blue (TCSL)   KK 
CCU26-Bluff Park 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Game U10 Gold 2 Field change to Bluff Park  MM 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Game  Field change to Bluff Park  MM 
CCU27-Bluff Park 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
CCU01-03 BandimereCampus 7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U19 C1 Practice    SD 
7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice    AC 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice    KH 
5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Field change to McKnight per Coach Abercrombie   
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Practice    KH 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice  Location change - moved to Diethelm  CI 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice  Kids will have stretching for 10-15 minutes after practice   SW 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice    AE 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
 Wed 07/10/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
CCU25-Bluff Park 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game Crow River S - B09 Field change to Bluff Park  MM 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice  *Joint Practice with Girls U18-C2  PK 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice Boys U17 C1   JT 
CCU01-03 BandimereCampus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    MI 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice    JK 
5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice  Practice time updated   
CCU06-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Practice    MC 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game Mankato AFL game; wear dark, bring light; arrive 45 min early  AC 
 Thu 07/11/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Game Orono Westonka Soccer Club Orono High School - field 7  MAD 
6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Post League Play Maplebrook SC - Zahn Qualifier Game #1. Maple Grove Middle School, field 11B.   AV 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Game Keliix Neiman Sports Complex, field H East (by MSP Airport)  EO 
7:00p 7:50p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Game Wright County SC - Lightning Buffalo - Northwinds Elementary  JG 
AWAY GAME, TBD 7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Post League Play MapleBrook SC Maple Grove Mid School 11B. Wear white. Bring black. Arr 6:45  EM 
7:45p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Game  spring creek soccer complex - Northfield.   SW 
CCU26-Bluff Park 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Game Keliix-Intra Field change to Bluff Park  MM 
Carver, CCU53-Ironwood Park 7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  HS Tryout Prep Practice  MW 
CCU06-09 Diethelm Campus 6:15p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice    RS 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice  Location change - moved to Diethelm  CI 
CCU07-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game  Playoffs vs IGH   LS 
 Fri 07/12/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center 7:50a 8:50a  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament Winnipeg Phoenix FC Field NSC#51 vs Winnipeg Phoenix FC - arrive 45 min early  NO 
10:40a 12:10p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Tournament Tristate Revolution Field NSC #60  GS 
1:30p 2:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament Neenah Heat Field NSC #63E vs Neenah Heat - arrive 45 min early  NO 
4:20p 5:50p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Game Tempo Phoenix Field NSC #2  GS 
Away Game, AWAY GAME 12:05p 1:20p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game Thunder Bay Field 32  AE 
12:05p 1:05p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament Rockford Raptors Blaine NSC#17  J K 
4:20p 5:20p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament NSSA Academy NSC#13  JK 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game St Paul Blackhawks Field 29  AE 
5:45p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament Euro FC National Sports Center - Softball 2  MAD 
CCU25-27 BluffPrk Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Practice    PH 
CCU04-05 CloverRdgCampus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
 Sat 07/13/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center 11:50a 12:50p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament FC Lake County Elite Field NSC #23N vs FC Lake County Elite - arrive 45 min early  NO 
1:15p 2:45p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Game Mississippi Valley Storm Field NSC #29  GS 
6:55p 7:55p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament  Possible Quarterfinal Game - Field 54S or 55S based on placing  NO 
Away Game, AWAY GAME 9:00a 10:00a  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament Fusion SC Select NSC#3  J K 
10:25a 11:40a  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game Nido Aguila Chicago Field 46  AE 
2:40p 3:55p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game Salvo SC Navy Field 46  AE 
2:40p 3:40p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament Maplebrook Soccer National Sports Center - #66S  MAD 
4:05p 5:15p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament  If we win we play at 4:05 pm   J K 
5:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Team Building  Spaghetti Dinner @ Jonswold's. 9101 Degler Circle, Chanhassen.  AV 
6:55p 7:55p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament Blaine SC National Sports Center - #21  MAD 
Carver, CCU53-Ironwood Park 10:00a 11:30a  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  HS Tryout Prep Practice  EC 
CCU17-20 McKnight Campus 10:00a 11:30a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice    AV 
CCU06-09 Diethelm Campus 3:00p 4:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
CCU06-Diethelm 9:30a 10:45a  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Practice    MC 
 Sun 07/14/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center 10:50a 11:50a  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament  Possible Semi-final Game - Field 55N or 55S based on placing  NO 
3:30p 4:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament  Possible Champ Game - Field 51  NO 
Away Game, AWAY GAME TBD   >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game **TBD** Semi final for top 2 of 5 teams in bracket - time/field TBD  AE 
8:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament  POSSIBLE 8am and/or 11am - depending on how weekend goes  J K 
10:40a 11:40a  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament NSSA Academy Storm National Sports Center - #57E  MAD 
11:00a 12:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Post League Play Orono Westonka Orono Middle School, field 13. Wear white (bring black).   AV 
AWAY GAME, TBD TBD   >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game    MH 
CCU25-27 BluffPrk Campus 7:00p 7:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Practice  Parents vs Players Game  PH 
CCU26-Bluff Park 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    KK 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice  *Joint Practice with Girls U18-C2  PK 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice  Meet with J.Tudor, practice with U18's  BL 
CCU17-20 McKnight Campus 7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice  Time change due to heat  CI 
Chaska, CCU39 - CMS Turf 3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
Chaska, Rec CMS Turf- A 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Purple Game Orange   KC 
6:15p 7:30p  >Summer Adult Team - League 1> Red Game Green   AL 
Chaska, Rec CMS Turf- B 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Black Game Blue   KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    DN 
7:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    RE 
CCU09-Diethelm 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD