Mon 06/03/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game Orono Westonka Re-schedule game. Location: Orono Intermediate School Field 10  MD 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Game SES U14G C3 Griffins U of M Dome Turf Field A: 600 25th Ave SE Minneapolis, MN   MC 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Game Orono-Westonka Orono Middle School  EM 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Game MUS-Mpls United Neiman Sports Complex Field D11  TVE 
6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Game North East United Hazelwood Complex - Field 1 - arrive 30 minutes early  NO 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Game  vs. Eclipse Select, game has moved West St. Paul Sports Complex   MM 
7:15p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game St Croix 03 Academy Girls P Lucy Winton Bell Athletic Fields - 1  LG 
7:15p 8:15p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Game STMA Gutzwiller Park County Road 119, Saint Michael Field 19  RM 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game MapleBrook SC-BU11C3-Gabler Gleason Fields 18815 67th Ave N Maple Grove, MN 55311  TK 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game Keliix-Intra Neiman Sports Complex, Field C 9  AB 
Carver, CCU53-Ironwood Park 5:30p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice    AC 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    CI 
6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    JT 
6:30p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
CCU01-03 BandimereCampus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    DN 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Practice    BN 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Fusion Navy RESCHEDULE FROM 5-8-19 DUE TO RAIN  RS 
CCU14-City Cntr 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Game Orono-Weston - B09 HOME game wear BLACK - Rescheduled from 5/8  KS 
CCU15-City Cntr 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game WRC - B09 - Ortmann Rescheduled from June 12th  KT 
7:10p 8:10p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Game Orono Westonka Reschedule for May 8th game  NL 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 8:15p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice  Upon consideration practice is cancelled tonight  BL 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-04 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #8 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #23 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #24 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #27 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #31 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field C-15 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #40 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice    JK 
CCU09-Diethelm 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game Three Rivers 7/3 rescheduled game   JJ 
 Tue 06/04/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
17th Ave Sports Center 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Game Shakopee Field 2 - Shakopee   JK 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Game Waconia arrive 45 mins early and bring both jerseys  KS 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Game Orono-Weston - G09 F6,Warm-up 6:30 pm, Orono HS:795 Old Crystal Bay Rd N, Long Lake  KN 
7:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Game ECU Cancelled for weather - resched pending  EC 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Orono-Weston G14 Westonka MWHS - field 2. Wear white but also bring dark jersey  MI 
7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Game STMxx - St Michael Albertville Townelakes Field #1; 6692 W Laketowne Dr., Albertville, MN  CI 
7:30p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game Three Rivers Soccer   TK 
8:00p 9:40p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Game WACxx - Waconia Bayview-24 S Walnut St Waconia - Field 07   
AWAY GAME, TBD 7:15p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Game WRC12BC201 Buffalo-Northwinds Elementary-Arrive 45 minutes prior to kickoff  SW 
CCU01-03 BandimereCampus 5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice  JT will be coaching the team - ends at 6:30  CJ 
CCU01-Bandimere 7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Orono-Westonka Field 1   
CCU13-16 CityCntr Campus 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
CCU13-City Cntr. 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
CCU14-City Cntr 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Game Girls U09 Maroon Warm up begins 5:30pm - Bring both jerseys  MM 
CCU15-City Cntr 6:00p 6:50p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Game  vs. CC United - Gold 2 - Canceled due to severe weather  MM 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Game CCUxx - CC United Canceled due to severe weather  MM 
CCU04-Clover Rdg 6:00p 7:40p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Game Eclipse Select   BN 
8:00p 9:30p  >Boys Competitive> Boys U19 C1 Game    SD 
CCU17-20 McKnight Campus 6:45p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice    JJ 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-12 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #32 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #2 NAVY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field G-03 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #10 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice TBD Game changed to a practice - no refs available  NO 
 Wed 06/05/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Game Owattona   GS 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Game Orono Westonka Soccer Club Location: Orono High School Field 7  AV 
6:30p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Crystal-Robbinsdale Lakeview Terrace Park, Field 1  RS 
7:10p 8:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game Orono 800 N Old Crystal Bay Rd., Long Lake, MN 55356. Fld. 12  JJ 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Game Maplebrook Cedar Island School - Field 12B - WHITE jersey  KS 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Game MapleBrook Hager Oak View Elementary Field 1, 6710 E Fish Lake Rd Maple Grove, MN  KK 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game U18 Boys West St. Paul Sports Complex. 1650 Oakdale Ave St. Paul  MD 
8:00p 9:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game CRUnited G2004 Red Coon Rapids Soccer Complex, Field 3  BL 
AWAY GAME, TBD 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Game Tonka Away game - Maetzold Field - Tonka   JK 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game Tonka United 05G Academy Blue Lake Ann - Field #16. Same field behind the softball fields.   NS 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU03-Bandimere 5:30p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Game MTA   BN 
CCU13-16 CityCntr Campus 5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
CCU15-City Cntr 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game STMA - Oliveira   KT 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
5:30p 6:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
6:45p 8:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
CCU18-McKnight 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game Keliix-Intra   AB 
CCU19-McKnight 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Game ORNxx - Orono Note date change from 6/4  BBJ 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game MapleBrook SC-BU11C3-Gabler Field 19  TK 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #6 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Practice    KC 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Game Salvo SC   CI 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Game SES U14G C3 Griffins   MC 
CCU07-Diethelm 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Game  vs. CR United, Diethelm Park Field 7   MM 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Game Orono-Westonka   EM 
CCU09-Diethelm 7:15p 8:25p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game North Metro Three Rivers Wear dark; arrive 45 minutes early  AC 
 Thu 06/06/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 5:30p 6:20p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Game  vs. Shakopee (17th Ave Sports Complex: Field 5C)  JG 
5:45p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Game EDIxx - Edina Lewis Park, Field 18; Cahill Road and Dewey Hill Road, Edina  CI 
6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Game Keliix-Intra DeLaSalle High School, field 1. Arrive 40 mins early.  AV 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Game Minneapolis United Nieman Sports Complex Field G11  CJ 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Game Orono Westonka Soccer Club Hilltop Elementary Field #1, 5700 Game Farm Rd E, Minnetrista  AB 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game Maplebrook Maple Grove Middle School Field 11B  AC 
CCU01-03 BandimereCampus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Practice    KS 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Game Waconia Soccer   CJ 
CCU03-Bandimere 5:45p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Game Tonka United vs. Tonka United 05B Academy Blue  EC 
CCU13-16 CityCntr Campus 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice Girls U10 Gold   RM 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
CCU17-20 McKnight Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Practice    BBJ 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
7:15p 8:15p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice  Kids will have stretching for 10-15 minutes after practice   SW 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
CCU09-Diethelm 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Game Keliix-Intra vs. Keliix-Intra - arrive 30 minutes early  NO 
 Fri 06/07/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center    >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Blaine All American Cup Tourname  RM 
CCU13-16 CityCntr Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Practice    PH 
CCU04-05 CloverRdgCampus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
CCU17-20 McKnight Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice  Coaches wanted to cancel due to Saturday training  JJ 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice    JK 
 Sat 06/08/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center    >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Blaine All American Cup Tourname  RM 
Away Game, AWAY GAME 10:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Team Building  Camp Tanadoona Team Event, Details to Come  JJ 
3:30p 5:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game LOS PANITAS U15B Hazelwood Park, Field 1, 1663 County Road C, mapelwood  RS 
6:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Team Building  Team Building Event @ Camp Tanadoona  AV 
6:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Team Building  Team Building at Camp Tanadoona!!  BL 
7:00p 10:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Team Party  Opt: Josefina's going away rollerskate party! @Skateville  JJ 
8:00p 9:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game CD LOBOS U15B EAST FIELD, NORTH HIGH SCHOOL  RS 
AWAY GAME, TBD 10:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Team Building  Team Building at Camp Tanadoona  NO 
10:00a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Team Building  CAMP TANADOONA TEAM EVENT   JK 
10:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Team Building  Team Building at Camp Tanadoona  NO 
12:00p 1:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament CMYSA St. Michael middle school E: 4862 Naber Ave. NE, 55376 #8   TVE 
1:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Team Building  Camp Tanadoona Team Bonding Event   SW 
1:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Team Building  Team Building at Camp Tanadoona - 3300 Tanadoona Drive, Excelsio  LS 
3:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Team Building  Camp Tanadoona Teambuilding Event  AC 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Team Building  Camp Tanadoona  CJ 
6:00p 7:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament STMA 4862 Naber Ave. NE, 55376 #8  TVE 
Carver, CCU53-Ironwood Park 10:00a 11:30a  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MW 
CCU01-03 BandimereCampus 2:00p 3:30p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
CCU13-16 CityCntr Campus 8:30a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
CCU40-42 CMS South Campu 9:15a 10:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice  Practice with Jonathan   NL 
9:15a 10:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice  Black uniform Practice session with Jonathan   KT 
CCU41-CMS B 8:00a 9:15a  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice  Training with Jonathan Tudor  JJ 
Rec Chaska HS Field C-1 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Game G5-7 #10 NAVY   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Game G5-7 #4 SKY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Game G5-7 #2 RED   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Game B5-7 #5 YELLOW   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Game B5-7 #3 PURPLE   KC 
Rec Chaska HS Field C-2 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Game G5-7 #5 YELLOW   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Game G5-7 #3 PURPLE   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Game B5-7 #2 NAVY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Game B5-7 #4 SKY   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Game B5-7 #10 NAVY   KC 
Rec CMS Field B 8:00a 9:30a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice  special added session with Jonathan Tudor.  KH 
Rec CMS Field B-01 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Game G1 #10 NAVY   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Game G1 #3 PURPLE   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Game B1 #12 NAVY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Game B1 #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field B-02 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Game G1 #6 GREY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Game B1 #6 GREY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Game B1 #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field B-03 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Game G1 #5 ROYAL   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Game B1 #5 YELLOW   KC 
Rec CMS Field B-04 9:15a 10:15a  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Game G1 #4 SKY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Game B1 #4 CARBON   KC 
Rec CMS Field B-05 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #8 FOREST Game B2 #6 GREY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Game G2 #6 GREY   KC 
Rec CMS Field B-06 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Game B2 #7 BLACK   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Game G2 #7 BLACK   KC 
Rec CMS Field B-07 8:00a 9:00a  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Game B2 #2 NAVY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Game G2 #2 CORAL   KC 
Rec CMS Field B-08 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Game B2 #3 PURPLE   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Game G2 #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-01 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Game PK A #6 GREY   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #8 CORAL Game GK #6 GREY   KC 
Rec CMS Field C-02 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Game PK A #7 BLACK   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #5 YELLOW Game GK #7 FOREST   KC 
Rec CMS Field C-05 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #27 BLACK Game PK B #32 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-06 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Game PK B #26 GREY   KC 
Rec CMS Field C-07 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Game PK A #2 NAVY   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Game GK #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-08 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Game PK A #3 PURPLE   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #4 SKY Game GK #2 RED   KC 
Rec CMS Field C-09 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Game PK B #40 NAVY   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Game BK #12 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-10 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Game PK B #23 PURPLE   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Game BK #6 GREY   KC 
Rec CMS Field C-11 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Game PK B #24 SKY   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Game BK #5 YELLOW   KC 
Rec CMS Field C-12 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #31 CORAL Game PK B #25 YELLOW   KC 
Rec CMS Field C-13 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Game PK B #36 SKY   KC 
Rec CMS Field C-14 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Game PK B #35 RED   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Game BK #4 SKY   KC 
Rec CMS Field C-15 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Game PK B #34 ROYAL   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Game BK #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-16 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Game PK B #33 PURPLE   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Game BK #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field G-01 9:45a 10:45a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Game G3-4 #6 FOREST   KC 
11:30a 12:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #6 GREY Game B3-4 #10 NAVY   KC 
Rec CMS Field G-02 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Game G3-4 #3 PURPLE   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Game B3-4 #5 YELLOW   KC 
11:30a 12:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #1 ROYAL Game B3-4 #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field G-03 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Game G3-4 #1 ROYAL   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Game B3-4 #4 SKY   KC 
Rec CMS Field G-04 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Game G3-4 #4 SKY   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Game B3-4 #3 PURPLE   KC 
 Sun 06/09/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center    >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Blaine All American Cup Tourname  RM 
Away Game, AWAY GAME 9:30a 11:00a  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game EAGAN WAVE U14B EAST FIELD, NORTH HIGH SCHOOL  RS 
3:15p 4:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Game Salvo SC HealthEast Sports Center, Field 1; 4125 Radio Dr., Woodbury  CI 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Game Orono Westonka MWHS Field #3 Makeup of 5/9 Rain Cancellation   CJ 
AWAY GAME, TBD 12:00p 1:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament Sartell 4862 Naber Ave NE, 55376 #9  TVE 
CCU25-27 BluffPrk Campus 4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 4:00p 5:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU01-03 BandimereCampus 12:00p 1:30p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game Fire Soccer Club   LG 
CCU01-Bandimere 2:30p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Game  Game against Fusion Navy  CJ 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Tonka United 05 Select White Wear black jersey but also bring white  MI 
CCU13-16 CityCntr Campus 3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Practice    KN 
3:30p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
CCU17-20 McKnight Campus 2:30p 3:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
2:30p 3:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
3:45p 5:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice    CI 
5:30p 6:30p  >CCUD Summer> CCUD Summer Practice    MM 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Practice    BBJ 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
6:45p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    AV 
CCU46-CMS G 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice    JA 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    JA 
Chaska, Rec CMS Turf- A 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Purple Game Orange   KC 
6:15p 7:30p  >Summer Adult Team - League 1> Red Game Green   AL 
Chaska, Rec CMS Turf- B 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Black Game Blue   KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 12:30p 2:00p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice    AE 
3:00p 4:30p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice    AC 
5:00p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice  Kids will have stretching for 10-15 minutes after practice   SW 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    NO 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice  Per email from Coach Daniel - sorry I forgot to put on calendar  J K 
7:30p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD 
CCU06-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice    MM