Mon 06/24/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Game  5700 Game Farm Rd E Minnetrista, MN 55364 - Field 1  MH 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game CR United Boys 2008 C3McCorkle Coon Rapids Soccer Complex- 1821 111th Ave NW Coon Rapids  TK 
7:30p 9:10p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game OronoWestonka B18 Please arrive 30 min prior - Orono Intermediate School Field 10  MD 
7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Game STMxx - St Michael Albertville Townelakes Field #1; 6692 W Laketowne Dr., Albertville, MN  CI 
8:00p 9:40p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Game WACxx - Waconia Waconia HS: 400 Community Dr Waconia, MN 55387-1158  BBJ 
AWAY GAME, TBD 7:15p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Game Sporting St Croix Academy Blue Lucy WInton Bell Athletic-15601 Hudson Blvd Lakeland, MN 55043  DVA 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 6:30p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    JT 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice     
CCU01-03 BandimereCampus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    DN 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game vs. Mankato - G14 Rescheduled home game.  NS 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice Girls U10 Gold   RM 
7:00p 8:15p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    PK 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    TVE 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Game  vs. Orono-Weston, Diethelm Park, Field 6  MM 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Game Tonka United 05 G Select Red   MC 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game Force Soccer Wear dark; arrive 45 minutes early  AC 
7:15p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Game Crystal-Robbinsdale   EM 
 Tue 06/25/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 5:45p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game Lakeville 17100 Ipava Ave Lakeville, MN 55044, Field 4  AE 
6:00p 7:40p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Game CRVxx - Crow River Watertown City field -Lower: 500 Paul Ave Watertown, MN 55388  BBJ 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Game WAC09GY201 F-G, Warm-up at 5:30 pm, Waconia HS: 1650 Community Dr, Waconia  KN 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Game Orono Westonka Orono Middle School; Field13; 800 N Old Crystal Bay Rd,Long Lake  CI 
6:30p 8:10p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game St Anthony Please arrive 30 min prior - National Sports Center Field No: H  MD 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game  Lake Ann Park VS Tonka  LS 
AWAY GAME, TBD 7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game Three Rivers- B11 Hawkridge field 5. 18001 Verdin St NW Andover, MN 55304  TK 
CCU01-03 BandimereCampus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice    CJ 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U19 C1 Practice    SD 
CCU01-Bandimere 7:45p 9:15p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Game Three Rivers Soccer vs. Three Rivers - Bandimere (1) - arrive 30 min early  NO 
CCU13-16 CityCntr Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
CCU15-City Cntr 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
7:10p 8:10p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Game Orono Westonka Soccer Club Warm up Starts 6:40pm - Bring both jerseys  PH 
CCU17-20 McKnight Campus 6:45p 8:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice    JJ 
7:30p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Practice  Last Practice   BBJ 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    AV 
CCU46-CMS G 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice    JA 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    JA 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Practice    KS 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
CCU06-Diethelm 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice    JK 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Game Shakopee Soccer Association   CJ 
CCU07-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Three Rivers G14 Please wear dark jersey but also bring white one  MI 
7:30p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Game Edina Soccer Club ESC U14 C1 Field 7  EC 
CCU08-Diethelm 7:20p 8:35p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Game South St. Paul Youth Soccer Rescheduled game. Wear black (bring light). Arrive 40 mins early  AV 
CCU09-Diethelm 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Game Maplebrook Please arrive 45 before kickoff to warm up   SW 
 Wed 06/26/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Game Waconia Soccer Club Waconia High School - Field H - WHITE jersey  KS 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Game WRC - B09 - Ortmann Location: Delano Elementary School Field D4  AV 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Game 3 Rivers Youth Athletic Complex 9850 165th Ave Elk River, MN 55330  KS 
6:30p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game WRC12GC301 1111 7th Ave NW., Buffalo, MN 55313. Fld. N1  JJ 
7:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game Crow River S - B09 Field 1, 512 County Road 10 SE Watertown, MN 55388  KT 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Game Three Rivers Otsego Soccer Complex Field 60, 13400 90th Street NE, Otsego  KK 
7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game MUS Neiman Sports Complex, Field E9  RS 
AWAY GAME, TBD 7:45p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Game MUS Keystone Park - 3034 Alabama Ave. S., St. Louis Park  NO 
8:15p 9:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Game  Bentfield - Buffalo Makeup game  SW 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 6:30p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Game Fusion Navy   CJ 
7:45p 9:25p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game Rogers Rebels Please arrive 30 min prior to game - Bandimere Field 1  MD 
CCU13-16 CityCntr Campus 5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice    KH 
5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
5:30p 6:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
6:45p 8:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Practice    KH 
CCU06-09 Diethelm Campus 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice    PK 
CCU06-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Practice    MC 
CCU07-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game Tonka Fusion Elite   NS 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game CR United Boys 2008 C3Alfaro Field 08  TK 
7:20p 8:35p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game Maplebrook   AB 
CCU09-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice    MM 
 Thu 06/27/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 5:30p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Game Inver Grove Heights Heat CANCELLED, rescheduling.  AV 
6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Game Orono Westonka Soccer Club Orono MS- 800 N Old Crystal Bay Rd Long Lake field 12  BBJ 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Game Shakopee 17th Ave Sports Complex, field 5D  EO 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Game Orono- Weston Westonka MWSH-5905 Sunnyfield Rd E Mound, MN 55364-8250  DVA 
6:15p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Game Crystal-Robbinsdale Cavanagh Park - Field 2 | 5100 Corvallis Ave N, Crystal, MN  AB 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Game WRIGHT COUNTY Northwinds Elementary School 111 7th Ave NW Buffalo, Field N4  RM 
7:30p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Game Lakeville Soccer Club B14 17100 Ipava Ave Lakeville Minnesota 55044, Fld6  EC 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Game Eden Prairie Miller Park   JK 
CCU01-Bandimere 7:30p 8:55p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Game CRVxx - Crow River Rescheduled from 5/21  BBJ 
CCU13-16 CityCntr Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Practice  Combined practice with maroon team  MH 
CCU14-City Cntr 6:00p 6:50p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Game Orono-Weston   JG 
7:10p 8:10p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Game Crow River Warmup Starts 6:40pm - Bring both jerseys  PH 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice    AE 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Game Fusion please arrive 45 mins early and bring both jerseys  KS 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Game Shakopee   CJ 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Game WRCxx - Wright County vs. WRC-B12-Dabet - Diethelm 8 - arrive 30 minutes early  NO 
7:20p 8:35p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Game WACxx - Waconia Waconia has forfeited  CI 
CCU09-Diethelm 5:45p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Game vs stma This is our makeup game  KK 
 Fri 06/28/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game Maplebrook MG Sports Dome Field 1  NR 
7:15p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament Gitchi Gummi LSO Game #1 - Jean Duluth #5  CI 
AWAY GAME, TBD TBD   >Girls Competitive> Girls U15 C2 Tournament  Lake Superior Open June 28-30 Reserve Lodging @Superior Shores   BL 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Orono-Weston G14 Wear white and bring black. Orono Intermediate School. Field 10  MI 
CCU13-16 CityCntr Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Practice    PH 
CCU17-20 McKnight Campus 6:00p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice  soccer olympics games  JJ 
Indoor - CCC 6:45p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Team Party  Swimming at the Chaska Comm Center, pool closes 9:00 PM  JJ 
CCU07-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Game Salvo SC 03B South Steel C1   DVA 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game    LS 
 Sat 06/29/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 10:30a 11:40a  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Tournament East Select Soccer Club Jean Duluth Field 1; wear light, bring dark. Arrive 45 min early  AC 
11:45a 1:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament **TBD** LSO Game #2 - Jean Duluth Field TBD  CI 
6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Tournament Tri City Storm Soccer Club Jean Duluth Field 1; wear light, bring dark; arrive 45 min early  AC 
AWAY GAME, TBD 7:30a 9:00a  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Tournament Xolos Academy FC Stebner Soccer Complex Fld 1 4860 Maple Grove Rd. Hermantown, MN  BL 
7:30a 9:00a  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  @ Arlington Field against Gitchi Gummi Rauner   CJ 
1:30p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  @ Arlington Field against TBD  CJ 
3:00p 4:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Tournament  Stebner, fid 1 or 2 depending on 1st game outcome  BL 
Carver, CCU53-Ironwood Park 10:00a 11:30a  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MW 
CCU01-03 BandimereCampus 9:00a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    DN 
10:00a 11:00a  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice    RM 
10:45a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    NO 
2:00p 3:30p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
CCU17-20 McKnight Campus 8:30a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Changing to McKnight due to City Center not available  AB 
CCU06-09 Diethelm Campus 9:00a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
CCU06-Diethelm 9:30a 10:45a  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Practice    MC 
 Sun 06/30/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament **TBD** LSO Game #3 - Jean Duluth Field TBD  CI 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Game IGH Heat Rich Valley Athletic Complex, field 4. Wear white (bring blk).  AV 
AWAY GAME, TBD TBD   >Girls Competitive> Girls U12 C1 Tournament  Duluth Soccer Tournament  AC 
9:00a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  @ Arlington Field against TBD  CJ 
10:30a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Tournament  Field location based on previous game outcome  BL 
CCU25-27 BluffPrk Campus 4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
Carver, CCU53-Ironwood Park 3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MW 
CCU13-16 CityCntr Campus 12:00p 1:15p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Practice  Practice - Jonathan Tudor will be running this session  MH 
CCU17-20 McKnight Campus 2:30p 3:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
3:45p 5:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
5:30p 6:30p  >CCUD Summer> CCUD Summer Practice    MM 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    AV 
CCU46-CMS G 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice    JA 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    JA 
Chaska, Rec CMS Turf- A 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Orange Game Black   KC 
5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Red Game Purple   AL 
Chaska, Rec CMS Turf- B 4:00p 5:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice  Today we are moving practice Venues to the Turf at CMS  JT 
6:15p 7:30p  >Summer Adult Team - League 1> Blue Game Green   KC 
Chaska, Rec CMS Turf- C 4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice  I have moved this to tie in with the boys to have numbers  JT 
CCU06-09 Diethelm Campus 7:00a 8:30a  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD 
5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice  cancelled due to excessive heat warnings  RM 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice    SW 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    NO 
6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Practice  Cancelled due to excessive heat - feels like at 6pm is 97  PH 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    RE 
CCU06-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice    JK 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice    MM