Mon 07/15/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Tournament  Playin Game. Waseca Northeast Park Field 1  MD 
AWAY GAME, TBD TBD   >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game  Playoffs  MH 
Carver, CCU53-Ironwood Park 7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  HS Tryout Prep Practice  EC 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 7:00p 8:15p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    NO 
CCU01-03 BandimereCampus 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game Maplebrook   LG 
CCU04-Clover Rdg 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game  State play in game, arrive 5:15, Wear BLACK  RS 
CCU17-20 McKnight Campus 6:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Tryout  Try-out Practice Sessions - drop in and walk through the station  MH 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Skills Testing  Drop in for skills practice for Fall tryouts  KT 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice  U9-U11 Tryout Practice - Drop in anytime - McKnight Fields  KS 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Tryout  Drop in to try/practice skills stations prior to actual try-out   AV 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Skills Testing  Fall Tryouts - practice session - optional  EO 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Try-out Practice Session   
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice     
CCU07-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game Fusion Girls 04 Navy 1  MSYA Qualifier game  BL 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game  CONFIRMED - State Qualifier Game  MI 
 Tue 07/16/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center 12:15p 1:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tournament Exodus Academy A NSC Field #59W  NL 
Away Game, AWAY GAME 7:00a 8:00a  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Tournament MPLS United Strikers NSC #29  DVA 
10:30a 11:50a  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament North East United USA Cup Field #19  TVE 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Game Waconia Waconia High School - 1650 Community Drive, Waconia (field H)  MAD 
CCU25-Bluff Park 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Game Wright Co. Warm up begins 5:30pm - Bring both jerseys  PH 
CCU01-03 BandimereCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U19 C1 Practice    SD 
CCU04-Clover Rdg 7:30p 8:55p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Game SANxx - St Anthony Qualifier Game- rescheduled due to rain  BBJ 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice    KH 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice    CI 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Practice  Practice Prior to Fall Tryouts  MH 
CCU06-09 Diethelm Campus 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
 Wed 07/17/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center 10:30a 11:30a  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tournament Chicago City SC NSC Field # 57W  NL 
Away Game, AWAY GAME 7:00a 8:20a  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament Maplebrook USA Cup Field #53  TVE 
10:30a 11:30a  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Tournament Club Atletico De San Juan USA Cup  DVA 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice  *Joint Practice with Girls U18-C2  PK 
CCU01-03 BandimereCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU04-05 CloverRdgCampus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice  Moved up due to weather   BL 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice    KH 
6:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Tryout  Try-out Practice Sessions - drop in and walk through the station  MH 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Skills Testing  Drop in for skills testing for Fall tryouts  KT 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice  U9-U11 Tryout Practice - Drop in anytime - McKnight Fields  KS 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Tryout  Drop in to try/practice skills stations prior to actual try-out   AV 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Skills Testing  Fall Tryouts - practice session - optional  EO 
6:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Try-out Practice Session  AB 
CCU17-McKnight 5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice Boys U17 C1   JT 
CCU06-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Practice    MC 
 Thu 07/18/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center 1:15p 2:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tournament CF Cobra Blue NSC Field #59E  NL 
Away Game, AWAY GAME 3:00p 4:20p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament Blaine USA Cup Field #66  TVE 
6:30p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Tournament Kelix USA Cup  DVA 
Carver, CCU53-Ironwood Park 7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  HS Tryout Prep Practice  MW 
CCU04-Clover Rdg 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game MUS   RS 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Fusion State Qualifier Game  MI 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice  Moved to Thursday    
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice    CI 
 Fri 07/19/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 11:00a 12:20p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament MUS Field #20  TVE 
3:00p 4:20p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Tournament Blaine SC USA Cup field 4  DVA 
3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament Mankato United - G12 Watson, Field 5N. Wear white, bring blk. Arrive 45 mins early.  AV 
3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game  Rochester Venue: Watson; Field 6S  AB 
5:15p 6:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tournament TBD (Mexico or Jamaica B) NSC Field #57W  NL 
AWAY GAME, TBD TBD   >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game  Playoffs  MH 
3:30p 4:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Post League Play **TBD** State Pool Play, Game #1; Watson #1N  CI 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game  vs Waseca Northeast Park  MM 
CCU04-05 CloverRdgCampus 5:30p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
 Sat 07/20/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
17th Ave Sports Center 8:00a 9:30a  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament Crow River Field 7 - arrive 45 min early for warm-ups - bring both jerseys  NO 
Away Game, AWAY GAME 7:00a 8:20a  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Tournament Mpls United Copa Winner of fridays game (#754)- Field 29   DVA 
9:20a 10:20a  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tournament Bayamon FC NSC Field #57E  NL 
9:30a 10:45a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament Wright County SC G12 - Taylor Watson, Field 3N. Wear black, bring wht. Arrive 45 mins early.  AV 
9:30a 10:45a  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game  Rochester Venue: Watson Field 6S  AB 
11:00a 12:20p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Tournament TBD Winner of Saturdays 7am game- field 29  DVA 
3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game  Rochester Venue Watson FIeld 3S/3N: Semifinals  AB 
AWAY GAME, TBD TBD   >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game    MH 
9:30a 10:45a  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Post League Play **TBD** State Pool Play, Game #2; Watson #1N  CI 
3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament  State Tourney Semi-Final (must finish in top 4). Field 2N or 2S.  AV 
Carver, CCU53-Ironwood Park 12:00p 1:15p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice Girls U18 C2 Prepartion for State   JT 
 Sun 07/21/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
17th Ave Sports Center 10:00a 11:30a  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament **TBD** champ game (field 3) or consolation (field 4) - arrive 9:15am   NO 
Away Game, AWAY GAME 9:45a 11:00a  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game  Rochester Venue Watson Field 5N: Finals  AB 
12:00p 1:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Post League Play FORCE State Tourn; Watson #3 South  CI 
AWAY GAME, TBD TBD   >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game  Pool play  MH 
11:30a 12:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament  State Tourney Championship Game (must win Semi-Final). Field 3N.  AV 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Post League Play **TBD** Potential State Consolation or Championship Game  CI 
CCU01-03 BandimereCampus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    MI 
CCU51-Lake Ann Park 2:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Team Party  http://evite.me/rdGf45TzRg  EM 
CCU17-20 McKnight Campus 3:30p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tryout  Tryouts for the Fall 2019. Summer 2020 tryouts will be in Nov.  KK 
3:30p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Tryout  Field Evaluations Day 1 tryouts  KT 
4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Tryout  U9-U11 - Fall 2019 Tryout Day 1 - McKnight Fields  KS 
4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Tryout  Field Evaluations for Fall season  AV 
4:45p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tryouts  Day 1: 2019 Fall Competitive Field Evaluations  MAD 
5:15p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Tryouts   Day 1: 2019 Fall Competitive Field Evaluations - Check-in 4:45  MH 
5:15p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tryouts  Fall Tryouts - Field Evaluations - Check-in 4:45pm  PH 
6:30p 7:45p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tryout  Tryouts for Fall Teams (2009 Birthday Year)  RM 
6:30p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Tryouts  Day 1: Field Evaluations (Arrive at 6:00PM)  AB 
6:30p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Tryouts  Tryouts for Fall 2019  EO 
CCU17-McKnight 1:15p 2:15p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice Boys U17 C1 Preparation for state   JT 
Chaska, Rec CMS Turf- A 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Black Game Purple   KC 
6:15p 7:30p  >Summer Adult Team - League 1> Green Game Orange   KC 
Chaska, Rec CMS Turf- B 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Red Game Blue   AL 
CCU06-09 Diethelm Campus 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
CCU07-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game Fusion Girls 04 Navy 1 MYSA Qualifier, arrive 5:30 pm, wear black bring white  BL 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game Maplebrook   NR