Mon 05/13/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Game  vs: STMA-Sherk, STMA Middle School East, Field 8, St. Michael   MM 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Game Orono Westonka Orono Intermediate School Field 10  TVE 
6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game Force Soccer Zane Sports Park; Field 4; wear light jersey  AC 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Game Salvo SC President Cup - Coon Rapids Soccer Complex  JK 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Tournament MTA O3 Elite Sand Creek Park  LG 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Game  @Waconia High School Field G  RM 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Game Tonka United 05 G Select Red Big Willow Field 11522 Minnetonka Blvd Minnetonka, MN  MC 
8:00p 9:15p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Keliix Intra G14 - C2 Blake Middle School - Field 1  MI 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Game Waconia Waconia High School Field F; 1400 Community Dr., Waconia, MN  CI 
Carver, CCU53-Ironwood Park 8:00p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice  Light Training session   JT 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    CI 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice  Joint Practice with Girls U18-C2  NO 
CCU01-03 BandimereCampus 7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-04 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #8 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #23 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #24 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #27 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #31 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field C-15 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #40 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
5:45p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice    RS 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Practice    BN 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game Orono Westonka Soccer Club reschedule from 7/3  TK 
CCU09-Diethelm 7:10p 8:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game STMA Time changed to 7:10 PM kickoff due to ref availability.   JJ 
 Tue 05/14/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Game STMA F17,Warm-up at 5:30 pm, Gutzwiller Park: Kady Ave NE, St Michael  KN 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game  Rockford High School  MH 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Game Tonka Fusion Elite Wayzata High School Turf Fields, Field 2  EC 
6:30p 8:10p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Game SANxx - St Anthony Natl Sports Center 1700 105th Ave NE Blaine, 55449 field H4  BBJ 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Game North East United Hazelwood Complex - field 1 - arrive 30 minutes early  NO 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Game MapleBrook Soccer Assoc Maple Grove Middle School-11A:7000 Hemlock Ln N Maple Grove, MN  BBJ 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game  vs. Tonka Fusion Elite - Coon Rapids Soccer Complex - Field 3  NS 
CCU01-03 BandimereCampus 6:30p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice    DVA 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U19 C1 Game    SD 
CCU13-16 CityCntr Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
CCU13-City Cntr. 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
CCU15-City Cntr 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Game STMA Warmup Starts 5:30pm - Bring both jerseys  PH 
CCU04-Clover Rdg 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Game Waconia Soccer Club   CJ 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game Maplebrook Clover Ridge #4  AE 
CCU17-20 McKnight Campus 5:15p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice    KH 
5:15p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice  Time changed due to coach availability -- we're combining w/ C2  JJ 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice    CI 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Practice  bring practice jerseys!!  TK 
6:45p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Practice    KH 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    AV 
CCU46-CMS G 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice    JA 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    JA 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-12 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #32 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #2 NAVY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field G-03 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #10 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Practice    KS 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    NO 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Game Waconia Updated with confirmed time and field  CJ 
CCU08-Diethelm 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Game Orono- Weston Please arrive 45 before kickoff to warm up   SW 
 Wed 05/15/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game  1400 Community Dr., Waconia, MN 55387, fld. F  JJ 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Game Crow River S - B09 Christ Community Lutheran School, Watertown, MN Field 1  AV 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Game Orono Westonka Hilltop Elementary - Field 1  NL 
6:15p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Game Rochester Fuad Mansour Sports Complex-M03/ Collegeview Rd E, Rochester, MN  GS 
7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Game STMA United Gutzwiller Park - Field 18 - WHITE jersey  KS 
7:30p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Fusion Navy Wayzata HS turf, Field 1  RS 
AWAY GAME, TBD 6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game MTA 05G ECNL/C1 Academy of Holy Angels - Field 00  NS 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    CI 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU13-16 CityCntr Campus 5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
CCU15-City Cntr 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game Orono-Westonka Soccer Club - B09 Orono-Westonka Soccer Club - B09  KT 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:45p 9:25p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Game St Anthony Please arrive 30 min prior to game-Clover Ridge Field 4  MD 
CCU04-Clover Rdg 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Game MUS-Mpls United   TVE 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
5:30p 6:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
6:45p 8:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #6 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice    AC 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Scrimmage    EM 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game WRCxx - Wright County Home game vs. WRC-G15-Reierson  BL 
CCU07-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Practice    MC 
 Thu 05/16/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 7:15p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Game STMA - Auger Gutzwiller Park - Field #19  AB 
7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Game NPSxx - New Prague New Prague High School, Field 2; 100 12th St NW, New Prague, MN  CI 
Carver, CCU53-Ironwood Park 7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MW 
CCU01-03 BandimereCampus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice    CJ 
6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice  ** LOWER FIELD ** we will meet by field 2 and walk down  DN 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Game Sporting St Croix Academy Blue   DVA 
CCU13-16 CityCntr Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
CCU14-City Cntr 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Game Keliix-Intra City Center Park, Chanhassen  EO 
6:45p 7:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Game Orono-Weston - G09 Make-up Game from 4/30, arrive 30 minutes prior to game start   KN 
CCU15-City Cntr 5:30p 6:20p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Game  vs. Wright County - Martinez  JG 
CCU04-Clover Rdg 7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Game Waconia please arrive 45 mins early and bring both jerseys  KS 
CCU17-20 McKnight Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Practice    BBJ 
CCU42-CMS C 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice    CI 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
7:15p 8:15p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice  Kids will have stretching for 10-15 minutes after practice   SW 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice Girls U10 Gold   RM 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice    AE 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
CCU06-Diethelm 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice    MM 
CCU08-Diethelm 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Game North Metro Three Rivers vs. North Metro Three Rivers - Field 8 - arrive 30 minutes early  NO 
 Fri 05/17/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
17th Ave Sports Center 5:30p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament Lakeville Red Oak Elementary School; Field 19 7700 Old Carriage Ct  AB 
Away Game, AWAY GAME 5:00p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game TBD Field 2, 27th Ave Sports Complex, 2600 17th Ave E Shakopee  RS 
6:30p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Tournament Park Valley 17th Ave Sports Complex - Field 1  CI 
6:45p 7:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament  17th Ave Sports Complex 2600 E 17th Ave, Shakopee Warmup 6:15   PH 
6:50p 8:05p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament Tonka Academy 1 Eagle Creek, field 24. 6855 Woodward Ave, Shakopee  AV 
AWAY GAME, TBD TBD   >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Tournament  MN Presidents Cup, May 17-19 (semi's and championships)  LG 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Tournament  Shakopee Cup Tournament field location Green Meadows  MH 
5:15p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Tournament  vs. Lakeville U14C3 - Shakopee West Jr High, Field 9  MM 
5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Tournament Shakopee Soc - B12 Shakopee- 17th avenue sports complex   SW 
6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Tournament  6855 Woodward Ave. Field #25 wear BLACK and pack gray  DN 
6:30p 7:40p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament Tonka United 17th Ave Sports Complex Field 2  CJ 
6:30p 7:45p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  Shakopee Cup - against Great River @Green Meadows Park, Shakopee  CJ 
6:45p 7:45p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Shakopee Tournament 17th Avenue Sports Complex   RM 
9:30p 10:30p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Tournament  Coon Rapids Soccer Complex 1705 111th Ave NW Field 3  MD 
CCU04-05 CloverRdgCampus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
CCU17-20 McKnight Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice    JJ 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Practice     
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
7:15p 8:15p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice    JK 
 Sat 05/18/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
17th Ave Sports Center 2:40p 3:55p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament St. Michael - Albertville Eagle Creek; Field 24 6855 Woodward Ave  AB 
National Sports Center 2:00p 3:10p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game  vs. MapleBrook SC ; Field U1-S  NS 
Away Game, AWAY GAME 8:00a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Boys 14 Shakopee west Jr. HIgh - Bring both jerseys arrive 30 mins early  KS 
9:15a 10:15a  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament Salvo SC 17th Avenue Sports Complex, 2600 East 17th Avenue, Shakopee - 6d  MAD 
9:30a 11:00a  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Edina Field 7, 27th Ave Sports Complex, 2600 17th Ave E Shakopee  RS 
11:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Tournament CC United - BU09 Gold 2 Flying Cloud Field #37 - HOME Team - Wear BLACK  KS 
11:00a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tournament Lakeville Soccer Club Flying Cloud #34  NL 
11:45a 12:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament  17th Ave Sports Complex Shakopee Warmup 11:15am  PH 
12:00p 1:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament Waconia Soccer Club Junior State Cup in Rochester - Fuad Mansour - field MO2N  NO 
1:00p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Tournament Urban Ventures Athletics Flying Cloud Field #36 - AWAY Team - Wear WHITE  KS 
1:00p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tournament Bloomington Flying Cloud #35  NL 
1:30p 2:40p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Tournament Eclipse Select Fuad Mansour Field M06; wear light jersey  AC 
2:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament Tonka United Cedar Ridge  TK 
2:40p 3:55p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament East Ridge SC Girls 17th Ave Sports Complex, field 3b. 2600 East 17th Ave, Shakopee  AV 
2:40p 3:50p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament STMxx - St Michael Albertville Shakopee Cup - Red Oak Elementary, 7700 Old Carriage Ct  CI 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Tournament Eden Prairie SC Flying Cloud Field #37 - AWAY Team - Wear WHITE  KS 
3:00p 4:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Tournament 10 Boys Academy Langva Flying Cloud #35  NL 
3:30p 4:45p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Tournament HFCxx - Hastings 17th Ave Sports Complex - Field 7  CI 
4:45p 5:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament Fusion 17th Avenue Sports Complex, 2600 East 17th Avenue, Shakopee - 6d  MAD 
5:00p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Rochester Field 25, Eagle Creek Elementary 6855 Woodward Ave Shakopee  RS 
5:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Other  Team Dinner at Pablos in Shakopee  CI 
6:40p 7:50p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament SSAxx - Shakopee Shakopee Cup - Tahpah Park, 1490 Adams St S  CI 
8:00p 9:15p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Tournament Pool A Team 4 1821 111th Ave NW Coon Rapids, MN 55433 Field 5  BBJ 
11:30p 12:30a  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament Prior Lake Cedar Ridge  TK 
AWAY GAME, TBD TBD   >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Tournament  Eden Prairie Spring Cup Tournament - Flying Cloud Fields  AV 
TBD   >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament  EPSC SPRING TOURNAMENT- dates/times TBD  TK 
9:20a 10:35a  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Tournament BLOOMINGTON Shakopee- Eagle Creek  SW 
9:30a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Tournament  Coon Rapids Soccer Complex 1705 111th Ave NW Field 3  MD 
11:00a 12:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Tournament BLOOMINGTON 3100 Thrush St. Field #28 wear GRAY pack black  DN 
11:00a 12:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Tournament  Shakopee Cup field Shakopee Jr High School  MH 
12:30p 1:45p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament New Prague Shakopee Cup against New Prague @ Shakopee HS  CJ 
1:20p 2:35p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament Euro FC Blue Eagle Creek Field #24. Be ready 45 mins before game time.  EM 
2:00p 3:10p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament Force U16C2 Coon Rapids: 1821 111th Ave. NW Field #1  TVE 
2:40p 3:55p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Tournament  Shakopee - 17th Ave. Sports Complex   SW 
3:30p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Tournament Southern Minnesota Select 1821 111th Ave NW Coon Rapids, MN 55433 Field 5  BBJ 
4:45p 5:45p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Shakopee Tournament 17th Avenue Sports Complex  RM 
5:20p 6:35p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament SSA Boys State 17th Ave Sports Complex #3b. Be ready 45 mins before game time.  EM 
6:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Tournament  vs. Eurom FC U14C3, Shakopee West Jr High, Field 12  MM 
6:30p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Crow River S Green Meadows SSA - Arrive 30 mins early bring both jerseys  KS 
6:30p 7:40p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Tournament CMYSA Lock Coon Rapids: 1821 111th Ave. NW Field #1  TVE 
6:30p 7:40p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament BYSA Shakopee West Jr High Field 10  CJ 
CCU01-03 BandimereCampus 10:45a 12:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    NO 
4:30p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament  President's Cup SemiFinals (if we make) 4:30 or 6:00 pm TBD  J K 
CCU13-16 CityCntr Campus 8:30a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
Indoor - CMS East Gym 8:00a 8:15a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #6 FOREST Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:00a 8:15a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:00a 8:15a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:00a 8:15a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #6 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:15a 8:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:15a 8:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:30a 8:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:30a 8:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:30a 8:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:30a 8:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:45a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
8:45a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #10 NAVY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:00a 9:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Pictures  Change to 5/18 per Coach S  KC 
9:15a 9:30a  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:15a 9:30a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:15a 9:30a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:30a 9:45a  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:30a 9:45a  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Pictures  Rescheduled time updated  KC 
9:30a 9:45a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:30a 9:45a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #10 NAVY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:45a 10:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:45a 10:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:45a 10:00a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
9:45a 10:00a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:00a 10:15a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:00a 10:15a  >Boys Grade 1> B1 #3 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:00a 10:15a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Pictures  Rescheduled time updated  KC 
10:15a 10:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:15a 10:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:15a 10:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:15a 10:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:30a 10:45a  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:30a 10:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #23 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:30a 10:45a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:45a 11:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:45a 11:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Pictures  No Cleats in Gym  KC 
10:45a 11:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:00a 11:15a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:00a 11:15a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:00a 11:15a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:45a 12:00p  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:45a 12:00p  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:45a 12:00p  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Pictures  No Cleats in Gym  KC 
11:45a 12:00p  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:00p 12:15p  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:00p 12:15p  >Girls Grade 2> G2 #6 GREY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:00p 12:15p  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:15p 12:30p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #10 NAVY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:15p 12:30p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:15p 12:30p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:15p 12:30p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:30p 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:30p 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:30p 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:30p 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
12:45p 1:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Pictures  No Cleats in Gym  KC 
1:00p 1:15p  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
1:00p 1:15p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Pictures  No Cleats in Gym  KC 
1:00p 1:15p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Pictures  No Cleats in Gym  KC 
Rec CMS Field B-01 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Game G1 #9 CORAL   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Game G1 #10 NAVY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Game B1 #12 NAVY   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Game B1 #11 CORAL   KC 
Rec CMS Field B-02 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Game G1 #3 PURPLE   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #5 YELLOW Game B1 #3 PURPLE   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Game B1 #10 MAROON   KC 
Rec CMS Field B-03 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Game G1 #2 NAVY   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #6 GREY Game B1 #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field B-04 9:15a 10:15a  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Game G1 #1 ROYAL   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Game B1 #1 ROYAL   KC 
Rec CMS Field B-05 8:00a 9:00a  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Game B2 #6 GREY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Game G2 #6 GREY   KC 
Rec CMS Field B-06 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Game B2 #3 PURPLE   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Game G2 #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field B-07 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #8 FOREST Game B2 #1 ROYAL   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Game G2 #1 ROYAL   KC 
Rec CMS Field B-08 9:15a 10:15a  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Game B2 #4 SKY   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Game G2 #4 SKY   KC 
Rec CMS Field C-01 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Game PK A #6 GREY   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Game GK #6 GREY   KC 
Rec CMS Field C-02 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Game PK A #3 PURPLE   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Game GK #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-05 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #24 SKY Game PK B #32 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-06 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Game PK B #23 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-07 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Game PK A #1 ROYAL   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #5 YELLOW Game GK #4 SKY   KC 
Rec CMS Field C-08 8:30a 9:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Game PK A #4 SKY   KC 
11:30a 12:30p  >Girls Kindergarten> GK #8 CORAL Game GK #1 ROYAL   KC 
Rec CMS Field C-09 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Game PK B #40 NAVY   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Game BK #12 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-10 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Game PK B #31 CORAL   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Game BK #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-11 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #27 BLACK Game PK B #21 ROYAL   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Game BK #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-12 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Game PK B #22 NAVY   KC 
Rec CMS Field C-13 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Game PK B #33 PURPLE   KC 
Rec CMS Field C-14 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Game PK B #30 MAROON   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Game BK #1 ROYAL   KC 
Rec CMS Field C-15 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Game PK B #39 CORAL   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Game BK #11 CORAL   KC 
Rec CMS Field C-16 9:00a 10:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Game PK B #29 CARBON   KC 
11:00a 12:00p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Game BK #10 MAROON   KC 
Rec CMS Field G-01 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Game G3-4 #6 FOREST   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Game B3-4 #10 NAVY   KC 
11:30a 12:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Game B3-4 #9 CARBON   KC 
Rec CMS Field G-02 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Game G3-4 #4 SKY   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Game B3-4 #3 PURPLE   KC 
Rec CMS Field G-03 9:45a 10:45a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Game G3-4 #5 BLACK   KC 
11:30a 12:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #6 GREY Game B3-4 #2 NAVY   KC 
Rec CMS Field G-04 8:30a 9:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Game G3-4 #8 NAVY   KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Game B3-4 #1 ROYAL   KC 
Chaska, Rec- McKnight 1 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Game G5-7 #10 NAVY   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Game G5-7 #2 RED   KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Game G5-7 #9 CORAL   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Game B5-7 #3 PURPLE   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Game B5-7 #10 NAVY   KC 
Chaska, Rec- McKnight 2 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Game G5-7 #3 PURPLE   KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Game G5-7 #1 ROYAL   KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Game B5-7 #1 ROYAL   KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Game B5-7 #2 NAVY   KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Game B5-7 #9 CARBON   KC 
Indoor - W St Paul Dome 4:45p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Tournament Salvo SC 05B East Steel C1 1655 Livingston Ave, West St Paul 55118, PC Semi-Final  EC 
 Sun 05/19/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
17th Ave Sports Center 9:20a 10:35a  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament Cottage Grove 17th Ave Sports Complex; Field 5   
2:40p 3:55p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Tournament **TBD** Championship Game if win Bracket; 17th Ave Complex Field 3b   
National Sports Center 10:00a 11:10a  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game  vs. NM/TR -- Field U1-S  NS 
Away Game, AWAY GAME 8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Tournament **TBD** Potential semi-final; 17th Ave Sports Complex, field 7  CI 
10:40a 11:50a  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament MNKxx - Mankato Shakopee Cup - 17th Avenue Sports Complex, 2600 East 17th Ave  CI 
11:00a 12:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament Minneapolis United Junior State Cup in Rochester - Fuad Mansour - field MO2N  NO 
11:45a 12:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament  Shakopee 17th Ave Sports Complex 11:15am Warm up   
12:30p 1:40p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Tournament Maplebrook Watson Field 2S; wear dark jersey  AC 
2:00p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Tournament  Potential Championship Game; 17th Ave Complex, field 7  CI 
2:40p 3:50p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament  Hold for Potential Championship Game  CI 
3:30p 4:30p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament SSA GU9 Maroon 17th Avenue Sports Complex, 2600 East 17th Avenue, Shakopee - 6b  MAD 
AWAY GAME, TBD TBD   >Boys Competitive> Boys U12 C3 Tournament  Shakopee Tournament   SW 
8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament Shakopee Shakopee Cup against Shakopee U15 C2 State team at 17th Ave Comp  CJ 
8:00a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Tournament  Shakopee Cup 17th Ave Sports complex  MH 
9:30a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Tournament  Coon Rapids Soccer Complex 1705 111th Ave NW Field 5  MD 
11:00a 12:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Tournament  200 Tenth Ave East Field #12 wear GRAY pack black  DN 
11:00a 12:10p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament STMA Shakopee West Jr High Field 10  CJ 
2:00p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament **TBD** Championship Game @ 17th Ave Sports Complex  CJ 
2:00p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game **TBD** Shakopee Cup - POTENTIAL Championship Game   LS 
2:00p 3:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Waconia game is cancelled due  KS 
3:30p 4:30p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Game cancelled due to weather  RM 
CCU25-27 BluffPrk Campus 4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KC 
4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
CCU01-03 BandimereCampus 4:30p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Tournament  President's Cup SemiFinals (if we make) 4:30 pm   J K 
CCU17-20 McKnight Campus 2:30p 3:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    KC 
3:45p 5:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    KC 
5:30p 6:30p  >CCUD Summer> CCUD Summer Practice    KC 
Chaska, CCU39 - CMS Turf 2:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Team Building  volunteer opp cancelled due to field closure  JJ 
5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    KC 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    KC 
CCU46-CMS G 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice    KC 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Practice    KC 
CCU06-Diethelm 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game Maplebrook SC-GUC2 Bauman   KC 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice    KC 
CCU07-Diethelm 6:00p 7:50p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Game **TBD** State Cup Game. Opponent Winner of Playin Game  KC