Mon 05/27/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
National Sports Center 6:00p 7:50p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Game Maplebrook State Cup Game, NSC-Blaine, Field U1-S  BN 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    KC 
CCU01-03 BandimereCampus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    KC 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    KC 
CCU13-16 CityCntr Campus 4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Practice  Watching the weather. Might rain (again)  KC 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice  still on- using ice rink per coach Michael  KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 4:00p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice    KC 
5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice    KC 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    KC 
 Tue 05/28/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:40p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Game MUSxx - Minneapolis United Neiman Sports Complex-6247 Bloomington Rd St Paul- Field F11  BBJ 
6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Game STMxx - St Michael Albertville Preserve Park-13655 50th St NE St Michael-STM04  BBJ 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Game Wright Co. Delano Elem. School Field D4: 678 Tiger Dr Delano, MN  PH 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game Shakopee Soc- G14 17th Ave Sports Complex - Field 4. Wear white jersey  MI 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Game Shakopee Reschedule from 5/21 17th Ave Sports Comples, Field 1  CJ 
7:00p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Game WRC09GY201 F-D4,Warm-up 6:30 pm, Delano Elementary: 678 Tiger Dr, Delano  KN 
7:15p 8:45p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Game  Hanifl Fields Athletic Park (White Bear)  LS 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Game Waconia Waconia HS - Arrive 45 prior to kickoff   SW 
CCU25-27 BluffPrk Campus 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
CCU25-Bluff Park 6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Game Waconia Please note field change to Bluff Park  MM 
Carver, CCU53-Ironwood Park 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Game Orono-Weston G14 LOCATION CHANGE   MM 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice  *Note the 5:30 START TIME AND LOCATION: CARVER  MM 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice    RM 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MM 
CCU01-03 BandimereCampus 7:30p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U19 C1 Practice    MM 
CCU04-05 CloverRdgCampus 6:30p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice    DVA 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Practice    AE 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice  Rescheduled practice that was cancelled yesterday.   NS 
CCU17-20 McKnight Campus 5:15p 6:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice  Moved back to McKnight, Dielthelm Fields closed.   AV 
5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Practice    AC 
5:45p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice  Moved from diethelm due to field closure.    
6:45p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice    JJ 
CCU18-McKnight 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Game MapleBrook SC Location change  MM 
CCU19-McKnight 7:15p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Game Richfield Soccer Association rescheduled from 5/15. wear black. arrive @ 6:30.LOCATION CHANGE  MM 
Chaska, CCU39 - CMS Turf 5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice  Changed to CMS turf field 5-6  RM 
5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Practice  MOVED FROM DIETHELM  TK 
7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice  Meet at north end of the turf. Lacrosse has field until 730  KC 
7:15p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice  LAX has field until 7:30pm / warm-ups on the edge until then  NO 
CCU43-49 CMS North Campu 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Practice    EO 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    AV 
CCU46-CMS G 5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Practice    JA 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    JA 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #30 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-12 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #32 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #2 NAVY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #4 SKY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field G-03 6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #10 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Practice    MM 
5:45p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice    MM 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice    MM 
 Wed 05/29/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Game Orono Orono Middle School, Field 12  AB 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game NMSA G 2004 C2 Pine Hills North Park Field 48  BL 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game  Field 11, 6247 Bloomington Rd St Paul, MN (Fort Snelling)  AE 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Game Three Rivers 13400 90th Street NE., Otsego, MN 55330. Fld. 63  JJ 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Game Orono - Weston -B14 Orono Intermediate School, Field 10  RS 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Game Wright County - BU9 - Faatz Buffalo - Northwinds Elementary School - Field N4 - WHITE jersey  KS 
6:30p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Game Club Deportivo Lobos Harvest Park 2561 Barclay St in Maplewood  NL 
7:10p 8:10p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Game Orono-Weston B11 Orono Middle School 800 N Old Crystal Bay Rd, Long Lake, 55356  TK 
7:20p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game Northern Lights Soccer Sunny Acres Field 1; wear light  AC 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Game Mankato Unit - G14 Caswell North Complex - Field #03  NS 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 6:30p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice    GS 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU01-Bandimere 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Game MUS-Mpls United   CI 
CCU13-16 CityCntr Campus 5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Practice  Will update with field  AB 
CCU14-City Cntr 6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Game CCU U09 Gold 3 Gold 2 is the AWAY team  AV 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game CC United - BU09 Gold 2   KT 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Game Three Rivers Soccer Changing in system but still waiting for confirmation  NO 
CCU17-20 McKnight Campus 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Practice    KH 
5:30p 6:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
5:30p 6:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
6:45p 8:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Practice    KH 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Practice    KC 
Rec CMS Field C-08 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #2 NAVY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Practice    KC 
Rec CMS Field C-11 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #9 CARBON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #12 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #6 FOREST Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U14 C3 Practice    MC 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
8:00p 9:00p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD 
CCU06-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Game Orono Westonka   TVE 
CCU07-Diethelm 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Game Salvo SC Home game -   JK 
 Thu 05/30/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Game MUS-Mpls United vs MUS 12U Boys Premier2 - Neiman Sports Complex (D9)  NO 
6:00p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Game Keliix-Intra Neiman Sports Complex - H West  AB 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Game South St. Paul Youth Soccer McMorrow Fields, field 2. Arrive 40 mins early.  AV 
AWAY GAME, TBD 6:00p 7:10p  >Girls Competitive> Girls U12 C1 Game St. Michael - Albertville Townelakes Field 1; wear light jersey  AC 
6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Game Buffalo- Northwinds Elementary arrive 45 mins early and bring both jerseys.   KS 
Carver, CCU53-Ironwood Park 7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MW 
CCU01-03 BandimereCampus 6:30p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C1 Practice    DVA 
7:30p 8:45p  >Girls Competitive> Girls U14 C1 Practice    NS 
CCU01-Bandimere 7:20p 8:50p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Game Maplebrook SC-GUC2 Bauman rescheduled game due to weather  BL 
CCU03-Bandimere 6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Game STMA - Sime Please wear dark jersey but also bring white one - Field 3  MI 
CCU14-City Cntr 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Game CCUxx - CC United vs. CC United Gold 1 at City Center Chanhassen  EO 
5:30p 6:20p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Game  vs. CC United - Gold 2  JG 
CCU15-City Cntr 6:45p 7:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Game Wright CountySoccer Rescheduled game from 6/25  MAD 
CCU17-20 McKnight Campus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Practice    BBJ 
CCU42-CMS C 7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Practice    CI 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Practice    KC 
7:00p 8:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #10 NAVY Practice    KC 
Rec Chaska HS Field C-2 6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field B-01 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Practice    KC 
Rec CMS Field B-02 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Practice    KC 
Rec CMS Field B-03 6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Girls Grade 1> G1 #10 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field B-05 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field B-06 6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #6 GREY Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Boys Grade 2> B2 #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-01 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field C-02 6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Practice    KC 
Rec CMS Field C-09 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Practice    KC 
Rec CMS Field C-10 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Practice    KC 
6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #10 MAROON Practice    KC 
Rec CMS Field C-16 6:00p 7:00p  >Boys Kindergarten> BK #11 CORAL Practice    KC 
Rec CMS Field G-01 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Practice    KC 
7:15p 8:15p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Practice    KC 
Rec CMS Field G-02 6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #5 BLACK Practice    KC 
6:30p 7:30p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Practice    KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Practice  changed field location  BK 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice    SW 
6:00p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Practice Girls U10 Gold   RM 
7:00p 8:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Practice    CJ 
CCU07-Diethelm 6:00p 7:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Game Eden Prairie   TVE 
CCU09-Diethelm 5:30p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice  *Note the 5:30 START TIME   MM 
 Fri 05/31/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 5:00p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Tournament Fusion Girls 2010 Navy CCU Away Team-White Jersey; Freeman F3; 6000 Eureka Rd, Shorwd  KN 
5:00p 6:05p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Tournament Fusion 6000 Eureka Road Shorewood, MN 55331 Freeman #7  BBJ 
5:15p 6:15p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament Tonka United Freeman Park Excelsior, MN 55331 Excelsior, MN 55331 - Field 1  MAD 
7:05p 8:05p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament Bloomington Field 2- 200 E. 104th St. Bloomington - warm up 30 mins prior  PH 
7:10p 8:10p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Tournament Edina SC Boys Blue 2 Tonka Splash - Freeman #8 - Home Team  AB 
7:45p 8:55p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament NMTxx - North Metro Tonka Splash Game 1: Minnewashta Elem #1, 26350 Smithtown Rd.  CI 
7:50p 9:20p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament St. Paul Blackhawks Tonka Splash - Holy Family, Victoria Field 4  CJ 
AWAY GAME, TBD 5:15p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament Tonka United Tonka Splash Tournament  EM 
6:00p 7:15p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Tournament TONKA At Freeman Park, field 3  EO 
6:20p 7:20p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Tonka Splash Tournament Freeman Field #1  RM 
6:25p 7:55p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament Waconia Wildcats Location: Minnetonka High School / Grass #9  NO 
CCU04-05 CloverRdgCampus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
CCU17-20 McKnight Campus 6:00p 7:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Practice    JJ 
Rec Chaska HS Field C-1 6:00p 7:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Practice G5-7 #1 ROYAL We added a practice since we didn't have one this week.  JP 
CCU06-09 Diethelm Campus 5:00p 6:30p  >Girls Competitive> Girls U13 C1 Practice    JK 
5:30p 6:30p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Practice  Extra Practice to Prep for Saturday's Game  NO 
 Sat 06/01/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Rec McKnight 1 8:00a 9:00a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #1 ROYAL Game B5-7 #10 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #4 SKY Game B5-7 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #9 CARBON Game B5-7 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #6 GREY Game B5-7 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Game B5-7 #10 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec McKnight 2 8:00a 9:00a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #2 NAVY Game B5-7 #9 CARBON Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #3 PURPLE Game B5-7 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 5-7> B5-7 #5 YELLOW Game B5-7 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #7 BLACK Game B5-7 #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 5-7> B5-7 #8 FOREST Game B5-7 #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Away Game, AWAY GAME 9:15a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament RFSC 07G RFSC St. Croix Cup Tournament; Lucy Winton Bell #8  AV 
9:15a 10:15a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament Eagan Field 4- 200 E. 104th St. Bloomington - warm up 30 mins prior  PH 
9:15a 10:15a  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament Orono Westonka 6000 Eureka Rd Excelsior  TK 
10:30a 11:30a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Tournament Mason City Ice Girls 9 CCU Home Team-Blk Jersey, Freeman F2; 6000 Eureka Rd, Shorewood  KN 
10:40a 11:40a  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament STMA Freeman Park Excelsior, MN 55331 Excelsior, MN 55331 - Field 1  MAD 
11:30a 1:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  DSC Alchemy @ Johnny Cake Ridge - Stadium C  CJ 
11:45a 12:50p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Tournament Orono Westonka 6000 Eureka Road Shorewood, MN 55331 Freeman #7  BBJ 
11:45a 1:00p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament BV United Tonka Splash Game 2: MMSW #4,6421 Hazeltine Blvd, Excelsior  CI 
1:00p 2:15p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament ESKO UNITED 07G ESKO St. Croix Cup Tournament; Lucy Winton Bell #11  AV 
1:25p 2:25p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Tournament MUSxx - Minneapolis United Tonka Splash - Freeman #8 - Away Team  AB 
1:45p 2:45p  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 1 Tournament Park Valley Field 6- 200 E. 104th St. Bloomington - warm up 30 mins prior  PH 
3:00p 4:45p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Game East Select Soccer Arlington Field/ Superior WI  GS 
3:15p 4:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game  TONKA UNITED STRAZA/JOHNSON '10 BOYS SELECT  KT 
3:30p 4:30p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament MUS 6000 Eureka Rd Excelsior, MN 55331  TK 
3:55p 4:55p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Tournament Bloomington Mega Cup vs. North Suburban SA (Field #5)  JG 
4:20p 5:20p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Tournament Fusion Freeman Park Excelsior, MN 55331 Excelsior, MN 55331 - Field 1  MAD 
7:00p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game  Fusion  KT 
7:15p 8:20p  >Girls Competitive> Girls U11 C3 Tournament STMA 6000 Eureka Road Shorewood, MN 55331 Freeman #7  BBJ 
7:35p 8:35p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 3 Tournament Tonka United Tonka Splash - Freeman #1 - Home Team  AB 
7:45p 8:55p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament MN Rush Tonka Splash Game 3: MMSW #1,6421 Hazeltine Blvd, Excelsior  CI 
AWAY GAME, TBD 8:00a 9:30a  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament CMYSA Location: Crown College #8  NO 
8:00a 9:30a  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament Tonka United Tonka Splash - Minnetonka High School Field #9  CJ 
9:15a 10:30a  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament Cottage Grove United Tonka Splash Tournament  EM 
9:30a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Tournament Richfield Lifetime Sport: Field 1 East  JJ 
9:50a 11:20a  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Pool A Team 2 25A -Bring both Jerseys - Arrive in Maple Grove 45 mins prior  KS 
10:30a 12:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament MUS Semi-final vs. MUS Boys Premier II / LT Sport in EP / field 2  NO 
11:10a 12:10p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Tonka Splash Tournament Freeman Field #4  RM 
2:00p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Tournament Orono At Freeman Park, field 2  EO 
2:15p 3:45p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament St. Peter Location: Minnetonka High School-upper turf #8  NO 
3:40p 5:10p  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Brainerd Boys U14 25D - Bring both Jerseys - be in Maple grove 45 mins prior  KS 
3:45p 4:45p  >Girls Competitive> Girls U10 Gold Tournament  Tonka Splash Tournament Freeman Field #4  RM 
4:30p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C2 Tournament Salvo SC Tonka Spash - Big Willow Park Field #1  CJ 
4:45p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament GRSC Tonka Splash Tournament  EM 
4:45p 6:15p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  MN Rush @ Johnny Cake Ridge - A North  CJ 
Carver, CCU53-Ironwood Park 10:00a 11:30a  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Practice  Outdoor Practice at Carver El. Will be held at field (lighted)  MW 
CCU01-03 BandimereCampus 9:00a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U14 C2 Practice    DN 
CCU40-42 CMS South Campu 8:00a 9:15a  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice  Demo @ Chaska Middle School Fields - wear uniform (black jersey)  NL 
Rec Chaska HS Field C-1 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #1 ROYAL Game G5-7 #10 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #3 PURPLE Game G5-7 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Game G5-7 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #7 BLACK Game G5-7 #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #9 CORAL Game G5-7 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
2:15p 3:15p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #5 YELLOW Game G5-7 #10 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec Chaska HS Field C-2 8:00a 9:00a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #2 RED Game G5-7 #9 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 5-7> G5-7 #4 SKY Game G5-7 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #6 GREY Game G5-7 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Girls Grade 5-7> G5-7 #8 FOREST Game G5-7 #2 RED Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-01 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Game G1 #10 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 1> B1 #1 ROYAL Game B1 #12 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #5 YELLOW Game B1 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #6 GREY Game G1 #10 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 1> B1 #6 GREY Game B1 #12 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
2:15p 3:15p  >Boys Grade 1> B1 #10 MAROON Game B1 #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-02 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #5 ROYAL Game G1 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 1> B1 #6 GREY Game B1 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #2 NAVY Game B1 #11 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #7 BLACK Game G1 #5 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 1> B1 #7 BLACK Game B1 #5 YELLOW Game 2 of 2 on 6/1  KC 
2:15p 3:15p  >Boys Grade 1> B1 #11 CORAL Game B1 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-03 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #3 PURPLE Game G1 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 1> B1 #3 PURPLE Game B1 #10 MAROON Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 1> B1 #4 CARBON Game B1 #9 CARBON Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #8 FOREST Game G1 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 1> B1 #8 FOREST Game B1 #4 CARBON Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-04 8:00a 9:00a  >Girls Grade 1> G1 #2 NAVY Game G1 #9 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Grade 1> G1 #4 SKY Game G1 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 1> G1 #9 CORAL Game G1 #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 1> G1 #1 ROYAL Game G1 #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 1> B1 #9 CARBON Game B1 #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-05 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #4 SKY Game G2 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Game B2 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Game G2 #6 GREY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #5 YELLOW Game B2 #6 GREY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-06 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #1 ROYAL Game G2 #5 YELLOW Rescheduled from 4/27  KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Game B2 #5 YELLOW Rescheduled from 4/27  KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Game G2 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #4 SKY Game B2 #8 FOREST Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-07 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #3 PURPLE Game G2 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Game B2 #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #7 BLACK Game G2 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #1 ROYAL Game B2 #7 BLACK Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field B-08 9:00a 10:00a  >Girls Grade 2> G2 #2 CORAL Game G2 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:15a 11:15a  >Boys Grade 2> B2 #2 NAVY Game B2 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
11:30a 12:30p  >Girls Grade 2> G2 #8 FOREST Game G2 #5 YELLOW Game 2 of 2 on 6/1  KC 
12:45p 1:45p  >Boys Grade 2> B2 #3 PURPLE Game B2 #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-01 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Game PK A #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #4 SKY Game GK #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #7 BLACK Game PK A #6 GREY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #3 PURPLE Game GK #6 GREY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-02 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #1 ROYAL Game PK A #5 YELLOW Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #1 ROYAL Game GK #5 YELLOW Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #8 FOREST Game PK A #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Game GK #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-05 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Game PK B #32 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #26 GREY Game PK B #32 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-06 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #22 NAVY Game PK B #31 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #27 BLACK Game PK B #25 YELLOW Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-07 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #3 PURPLE Game PK A #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #2 RED Game GK #7 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #5 YELLOW Game PK A #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #8 CORAL Game GK #5 YELLOW Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-08 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #2 NAVY Game PK A #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Girls Kindergarten> GK #3 PURPLE Game GK #8 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group A> PK A #4 SKY Game PK A #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Kindergarten> GK #7 FOREST Game GK #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-09 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Game PK B #40 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #1 ROYAL Game BK #12 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #36 SKY Game PK B #40 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Game BK #12 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-10 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #25 YELLOW Game PK B #26 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #2 NAVY Game BK #11 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #21 ROYAL Game PK B #22 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Game BK #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-11 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #24 SKY Game PK B #27 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #3 PURPLE Game BK #10 MAROON Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #31 CORAL Game PK B #23 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Game BK #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-12 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #23 PURPLE Game PK B #28 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #28 FOREST Game PK B #24 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-13 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Game PK B #30 MAROON Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #37 GREY Game PK B #35 RED Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-14 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #33 PURPLE Game PK B #38 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #4 SKY Game BK #9 CARBON Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #38 BLACK Game PK B #34 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Game BK #11 CORAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-15 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #34 ROYAL Game PK B #37 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #5 YELLOW Game BK #8 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #29 CARBON Game PK B #33 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #7 BLACK Game BK #10 MAROON Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field C-16 8:00a 9:00a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #35 RED Game PK B #36 SKY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Kindergarten> BK #6 GREY Game BK #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Pre-Kindergarten Group B> PK B #39 CORAL Game PK B #30 MAROON Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Kindergarten> BK #8 FOREST Game BK #9 CARBON Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field G-01 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #4 SKY Game G3-4 #6 FOREST Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Game B3-4 #10 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #3 PURPLE Game B3-4 #4 SKY Rescheduled from 4/27  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #5 YELLOW Game B3-4 #10 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Game B3-4 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field G-02 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #1 ROYAL Game G3-4 #5 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #9 CARBON Game B3-4 #7 BLACK Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Game G3-4 #6 FOREST Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Game G3-4 #1 ROYAL Game 2 of 2 on 6/1  KC 
1:00p 2:00p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #6 GREY Game B3-4 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field G-03 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #3 PURPLE Game G3-4 #8 NAVY Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #1 ROYAL Game B3-4 #6 GREY Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #7 CORAL Game G3-4 #4 SKY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #7 BLACK Game B3-4 #3 PURPLE Game 2 of 2 on 6/1  KC 
Rec CMS Field G-04 8:00a 9:00a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #2 NAVY Game G3-4 #7 CORAL Rescheduled from 4/27  KC 
9:15a 10:15a  >Boys Grade 3-4> B3-4 #2 NAVY Game B3-4 #5 YELLOW Rescheduled from 4/27  KC 
10:30a 11:30a  >Girls Grade 3-4> G3-4 #8 NAVY Game G3-4 #5 BLACK Game 2 of 2 on 6/1  KC 
11:45a 12:45p  >Boys Grade 3-4> B3-4 #8 FOREST Game B3-4 #2 NAVY Game 2 of 2 on 6/1  KC 
 Sun 06/02/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Away Game, AWAY GAME 8:00a 9:00a  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament MNKxx - Mankato Tonka Splash Game 4: MMSW #3, 6421 Hazeltine Blvd, Excelsior  CI 
9:30a 10:30a  >Girls Competitive> Girls U09 Gold 2 Tournament Crow River 9U Girls CCU Away Team-White Jersey; Freeman F1; 6000 Eureka Rd, Shorwd  KN 
9:45a 11:00a  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament EAST RIDGE 07G EAST RIDGE St. Croix Cup Tournament; Lucy Winton Bell #8  AV 
10:30a 11:30a  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament Mason City 6000 Eureka Rd Excelsior, MN 55331  TK 
11:45a 12:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Tournament  Hold for Potential Championship Game  CI 
2:00p 3:00p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Tournament Bloomington Mega Cup vs. St. Paul Blackhawks (Field #4)  JG 
2:15p 3:15p  >Boys Competitive> Boys U11 C3 Tournament  Playoff Finals- TENTATIVE  TK 
2:45p 4:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C2 Tournament  Championship Game (if we qualify). Lucy Winton Bell #8  AV 
3:00p 4:30p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  Championship Game - Johnny Cake Park - B Center   CJ 
4:30p 5:30p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 1 Tournament Bloomington Mega Cup vs. New Prague Soccer Club (Field #9)  JG 
AWAY GAME, TBD 8:00a 9:30a  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament Hudson Location: Minnetonka High School-Grass #9  NO 
9:15a 10:45a  >Boys Competitive> Boys U14 C3 Tournament Maplebrook Soccer 26B - Bring Both Jerseys - Arrive 45 mins prior in Maple grove  KS 
10:55a 12:15p  >Boys Competitive> Boys U10 Gold 2 Tournament Cottage Grove At Freeman Park, field 3  EO 
10:55a 11:55a  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Game  Edina U9 boys   KT 
11:30a 1:00p  >Boys Competitive> Boys U15 C2 Tournament  Owatonna @ Johnny Cake Ridge - B Center    
12:15p 1:45p  >Girls Competitive> Girls U16 C3 Tournament **TBD** Placeholder for Champ game / Location: Lone Lake #1  NO 
12:30p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C1 Tournament **TBD** Placeholder for Final game of Jr. State Cup/LT Sport in EP-2  NO 
1:00p 2:15p  >Boys Competitive> Boys U12 C2 Tournament  Championship game.MMW#2. Arrive 12:15. Wear white.  EM 
1:30p 3:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Tournament  Lifetime: Final or Consolation Game depending on Sat Results  JJ 
CCU25-27 BluffPrk Campus 4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Blue (TCSL) Practice    NL 
4:00p 5:15p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 3 Practice    KT 
Carver, CCU53-Ironwood Park Camp 4:00p 5:00p  >Boys Competitive> Boys U17 C1 Practice  Due to ODP, Injuries and Finals  JT 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U13 C1 Practice    CI 
7:30p 9:00p  >Girls Competitive> Girls U18 C2 Practice    BBJ 
CCU13-16 CityCntr Campus 3:30p 5:00p  >Girls Competitive> Girls U09 Maroon Practice    MAD 
CCU04-05 CloverRdgCampus 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U19 Premier Practice    BN 
CCU17-20 McKnight Campus 2:30p 3:45p  >Boys Competitive> Boys U11 C2 Goalkeeper Training  Goalkeeper Training  CI 
2:30p 3:45p  >Goalkeeper Development Program> GK U9 - U12 Goalkeeper Training    MM 
3:45p 5:00p  >Goalkeeper Development Program> GK U13+ Goalkeeper Training    MM 
5:30p 6:30p  >CCUD Summer> CCUD Summer Practice    MM 
CCU43-49 CMS North Campu 4:15p 6:00p  >Girls Competitive> Girls U12 C3 Team Building  Team volunteer oportunity  JJ 
6:45p 8:00p  >Girls Competitive> Girls U15 C2 Practice    BL 
6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 2 Practice    AV 
CCU46-CMS G 6:45p 8:00p  >Boys Competitive> Boys U09 Gold 1 Practice    JA 
Chaska, Rec CMS Turf- A 5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Black Game Red   KC 
5:00p 6:15p  >Summer Adult Team - League 1> Purple Game Green   KC 
Chaska, Rec CMS Turf- B 6:15p 7:30p  >Summer Adult Team - League 1> Blue Game Orange   KC 
CCU06-09 Diethelm Campus 10:00a 11:00a  >Boys Competitive> Boys U14 C2 Practice    RS 
3:00p 4:15p  >Girls Competitive> Girls U11 C2 Practice  Added practice to make up for Monday  KC 
5:00p 6:00p  >Boys Competitive> Boys U16 C3 Practice    MH 
5:30p 7:00p  >Boys Competitive> Boys U12 C3 Practice    SW 
7:00p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U16 C2 Practice    TVE 
7:30p 8:30p  >Boys Competitive> Boys U18 C2 Practice    MD 
CCU06-Diethelm 1:00p 2:00p  >Boys Competitive> Boys U14 C1 Game Lakeville Soccer Club B14 Field 6  EC 
5:45p 7:00p  >Girls Competitive> Girls U13 C2 Practice    MM 
6:00p 7:30p  >Girls Competitive> Girls U16 Premier II Game WBL White Bear Lake Orange Premier  LG 
CCU07-Diethelm 7:00p 8:30p  >Girls Competitive> Girls U17 C1 Game Eagan Reschedule from 5/21  AE